V sérii hrané na dvě vítězství se ujaly vedení 1:0. Druhý a případný třetí duel se hrají o nadcházejícím víkendu v Litvínově.

VSETÍN – LITVÍNOV 6:5 (1:1, 3:3, 2:1)

Stav série 1:0

V první dvacetiminutovce bylo vidět velmi opatrnou hru z obou stran, jakoby se soupeřky na začátku série o třetí místo jen oťukávaly. I tak si Valašky vytvořily pár zajímavých situací před litvínovskou brankou, které ale brankářka soupeře všechny vyřešila. O to větší šok přišel v 10. minutě, když za hosty skórovala Chadimová, které kotouč předložily domácí obránkyně jako na zlatém podnose. Naštěstí pro domácí se v 17. minutě prosazuje po závaru před hostující brankou Veliká a do šaten se tedy šlo za stavu 1:1.

Do druhé třetiny vstoupily lépe Vsetíňanky a už v čase 21.56 šly do vedení po brance Povýšilové za asistence Baslové. Radost však netrvala dlouho a po 25 sekundách srovnala za Litvínov pěknou tečí Bogliová.

A to nebylo všechno, protože ve 32. minutě už vedl Litvínov 4:2. Po třetí obdržené brance došlo ke změně v domácí brance, když Martincovou nahradila Horáková. Přestože Iva Martincová za obdržené branky vinu nenesla, šlo spíše o impulz domácí střídačky něco změnit. V této fázi utkání byla domácí děvčata zralá na ručník. A mohlo být ještě hůř, to když se v 37. minutě řítila litvínovská hráčka sama na Báru Horákovou, ta však udržela naději domácích děvčat. Hned z protiútoku snížila na rozdíl jediné branky Mazánková, které asistovaly Vávrová a Veliká. Domácí hráčky byly rázem u všech puků dříve a tento tlak zúročila 30 sekund před druhou sirénou po sólu Svobodová – 4:4.

Do závěrečného dějství vstoupila domácí děvčata se stejnou chutí a elánem, jako skončily druhou část. Odměnou jim byla branka Povýšilové ze 46. minuty, u které asistovala Svobodová. Za 17 sekund bylo ještě veseleji, to když s přehledem zakončila svoje sólo Mazánková. Litvínov se však nechtěl vzdát a za minutu už vedly Vsetíňanky zase jen o gól. Šrámková propálila od modré vše, co jí stálo v cestě a bylo to 6:5. Domácí děvčata však už žádné další komplikace nepřipustila, a i přes další šance se výsledek až do konce utkání nezměnil. O tom, jak vsetínská děvčata zvládla závěr utkání, svědčí i to, že se Litvínov vůbec nedostal k power play. Nebýt lehkovážností v obraně, mohl být výsledek pro Vsetíňanky ještě příznivější. Na druhou stranu je třeba vyzdvihnout velký obrat z 2:4 na 6:4.

V sérii, která se hraje na dvě vítězná utkání, tak vedou Valašky 1:0. Druhé utkání se hraje už tuto sobotu na ledě Litvínova, případný třetí zápas se hraje hned v neděli opět v Litvínově. Pokud jeden za zápasů vsetínské hokejistky zvládnou, bronzové medaile je neminou.

Branky a asistence Vsetína: Veliká (Mazánková, Svobodová), Povýšilová (Baslová), Mazánková (Vávrová, Veliká), Svobodová (Baslová), Povýšilová (Svobodová), Mazánková.

Vsetín: Martincová (28. Horáková) – Kovářová, Špoková, Vojtěchová, Duroňová – Baslová, Povýšilová, Svobodová – Veliká, Mazánková, Vávrová – Potěšilová, Hadašová. Nejlepší hráčky: Povýšilová, Svobodová.