Na zimním stadionu Na Lapači se ve slavnostním zápase utkaly týmy současného druholigového VHK Vsetín a družstvo Vsetína z postupové sezony 1993–1994. Zaplněný Lapač, na který přišly více než dvě tisícovky fanoušků, se skvěle bavil od první do poslední minuty.

Přestože o výsledek v exhibici zase tolik nešlo, hrál se Na Lapači od první minuty líbivý hokej, který skutečně diváky bavil. Borci v zelenožlutých dresech, který byly vyrobeny speciálně pro tuto příležitost, po celý zápas dokazovali, že ze svého umění skoro nic neztratili.

Pokud třeba u někoho přibyly nějaké kilogramy navíc, nebyl to vlastně skoro žádný problém, protože vše spravila hlava nahoře a neskonalý klid a přehled ve hře. První branku zápasu dal Miroslav Barus, který v 18. minutě poslal tým legend do vedení. Také v dalším průběhu utkání stříleli více branek „staří" pardálové, kteří vedli až 6:0 a nakonec vyhráli slavnostní zápas v poměru 8:3. Po závěrečném hvizdu přišla na řadu dlouhá děkovačka s oběma týmy, za hráči se na led přišel podívat a pozdravit i mecenáš Roman Zubík, nakonec došlo i na dlouhé ovace ve stoje.

„Jsme hlavně moc rádi, že jsme se zase po dlouhé době skoro všichni z postupové sezony sešli a zahráli si spolu. Atmosféra Na Lapači byla naprosto úžasná a všichni jsme si skvěle užili," vystihl za všechny to hlavní útočník týmu legend Josef Turek, který ve Vsetíně dlouho a úspěšně trénoval mládež a momentálně koučuje slovenskou Skalici.

Fanouškům se slavnostní zápas musel líbit. Vždyť mít možnost sledovat na ledě ve výstroji a v plném zápasovém zatížení borce jako jsou Alexej Jaškin, Roman Čechmánek, Radim Raděvič, Michal Tomek, Miroslav Barus, Stanislav Pavelec, bratři Stavjaňové, Josef Turek či Luboš Jenáček, to se jen tak nevidí. Všechny tyto legendy koučoval Horst Valášek, který stál na střídačce také v sezoně 1993–1994, když Vsetín vybojoval extraligu. A zkušený trenér byl po zápase úplně dojatý.

„Velmi se mi to všechno líbilo. Byl to skvělý nápad udělat takovouto exhibici a byl jsem skutečně hodně dojatý. Fanoušci nám udělali úžasnou atmosféru, moc jsme si to užili," povídal krátce po zápase Horst Valášek, který má se Vsetínem dva tituly. Podle něj odvedl klub skvělou práci, že nabídl fanouškům podobnou podívanou.

„Je velmi důležité dělat podobné akce. Moc podobných exhibicí se nedělá, ale podle mě je moc důležité si připomínat úspěchy z minulosti. On to nebyl jen úspěch třeba klubu, ale vlastně celého města. Bylo to skvělé se takhle potkat se všemi kluky a podělit se o radost s fanoušky," dodal Horst Valášek.

Výsledek: VHK Vsetín – Vsetín 1993/1994 3:8 (0:1, 0:4, 3:3)

Branky a nahrávky: 43. Janeba (Daněk), 51. Kajaba (Podešva, Žák), 60. Daněk – 18. Barus, 24. M. Stavjaňa (Turek, Pavelec), 30. Barus (Vajdák, Tomek), 35. R. Tesařík (Tomek), 39. Šebestů (Tesařík), 42. Jenáček (A. Stavjaňa), 47. Raděvič (Weintritt), 55. Raděvič (M. Stavjaňa, Jaškin). Počet prodaných lístků: 2105.

VHK Vsetín: Hromada, (32. Kohn) – F. Vrba, Vodák, Farda, Žák, Báchor, Okuliar – Ambruz, Vaněk, Mikšovský, O. Hruška, P. Hruška, Vítek, Kajaba, Podešva, Brezáni, Kubo.

Vsetín 1993/1994: Čechmánek, (39. Plšek) – Tichý, Vrla, Pavelec, A.Stavjaňa, Jaškin, R. Tesařík, Vajdák, Beneš, Raděvič, Jenáček, Forch, Tomek, Barus, Turek, Weintritt, M. Stavjaňa. Počet prodaných lístků: 2105.