Nedělní 30. kolo druhé ligy, které bylo posledním v úvodní fázi základní části, však rozhodlo jinak. Vsetín sice vyhrál nad Šternberkem (7:2), ale na kýžené 10. místo, které by zajišťovalo v další fázi základní části sudá – lichá další dvě valašská derby, však nakonec nedosáhli. Vsetíňany totiž předběhl Přerov, který v neděli doma porazil Hodonín a na desátou příčku se prosmýkl díky lepším vzájemným zápasům se Vsetínem.

V táborech obou valašských týmů tak zavládlo mírné zklamání. Ve Vsetíně i ve Valašském Meziříčí by totiž další dvě derby zcela jistě přivítali. „Určitě jsme moc chtěli potkat Vsetín. Ale nakonec jsme dostali dost nepříjemné a hlavně ne tolik atraktivní protivníky. Derby se Vsetínem nebo Novým Jičínem by byly pro fanoušky velmi zajímavé, bohužel se nám vyhnuly,“ posteskl si kouč Valašského Meziříčí Roman Sedlák.

Bobry čekají stejní soupeři jako vsetínský tým, tedy Technika, Opava, Šumperk, Velké Meziříčí, Prostějov, Žďár nad Sázavou, Přerov a Šternberk. „Chtěli jsme se vyhnout dalekým výjezdům, ale to se nepovedlo. Pojedeme do Žďáru nad Sázavou i do Velkého Meziříčí. Vybírat si ale nemůžeme, takže musíme makat dále a začít musíme hned ve středu ve Velkém Meziříčí,“ dodal Sedlák.

Podobně se na věc dívají také v sousedním Vsetíně, kde si přáli derby ještě více než ve Valašském Meziříčí. „Je to určitě škoda pro všechny strany. Mohli jsme sehrát s Meziříčím dvě kvalitní utkání a hlavně do posledního místečka naplnit oba stadiony,“ zalitoval kouč Vsetína Viktor Hlobil. „Bylo by to výborné pro fanoušky obou týmů, kteří ujž se na to dost třepali. Ale musíme to brát tak, jak to je,“ krčil rameny Hlobil.Jedinou šancí pro fanoušky zlstává play iff, kjteré bude následovat po 16 kolech „sudé – liché“. „No bylo by parádní potkat se ve vyřazovací části s Meziříčím. Uvidíme, uděláme pro to maximum,“ pousmál se kouč Hlobil.

Nejbližší program obou týmů v části sudá – lichá: středa 14. ledna: Technika Brno – Vsetín, Velké Meziříčí – Valašské Meziříčí. Sobota 17. ledna: Valašské Meziříčí – Prostějov. Neděle 18. ledna: Vsetín – Opava.