Hokejisté Valašského Meziříčí tak vyhráli také druhé derby se Vsetínem v probíhající sezoně. Zápas se však nevyvíjel vůbec podle jejich představ. Hosté šli dokonce těsně púřed druhou sirénou do vedení. Bobři otočili zápas až ve třetí části třemi brankami a čtvrtou do prázdné branky při power play soupeře.

„Celý zápas to bylo hodně vyrovnané. Obě strany měly celkem hodně šancí. Dostat gól ve 40. minutě nebylo nic příjemného. Kluci museli pak hodně zabrat v poslední třetině. Naštěstí to ale zvládli, takže pro nás to je opravdu super výsledek a jsme moc rádi, že jsme vyhráli,“ ulevil si po utkání brankář vítězného týmu Michal Krumpoch.

Vsetín půjde výše, míní Krumpoch

Podle slov strážce meziříčské svatyně Vsetín v derby prokázal, že má navíc, než na stávající desátou pozici.

„Derby samozřejmě dělá svoje, takže se Vsetín tedy chtěl hodně vytáhnout. Myslím, že mají dost dobré družstvo a patří určitě v tabulce výše. Vím, že se jim vůbec nepovedl začátek, kdy měli spoustu zraněných hráčů. Teď však mají tři vyrovnané a dobré pětky a hrají opravdu dobře,“ pochválil 29 brankář Bobrů soupeře.

Závěr utkání skazil jinak skvělé derby

Jedinou vadou na kráse jinak velmi kvalitního derby byly nepokoje a drobné šarvátky v hledišti během zápasu a především potyčky fanoušků obou táborů na ledové ploše těsně po skončení zápasu.

„To, co se dělo po utkání, je kapitola sama pro sebe Je to velká škoda, to k hokeji samozřejmě nepatří. Nikdy jsem nic podobného nezažil. Mnozí z fanoušků měli třináct čtrnáct roků a byli pod vlivem alkoholu. Neměli vůbec na ledě co pohledávat,“ krčil rameny Krumpoch.

Bobři si sezonu náramně užívají

Po 29 odehraných kolech, tedy jedno kolo před koncem první fáze základní části, jsou Bobři na čele tabulky o pět bodů. Do další fáze sudá – lichá je už na prvním místě nemůže nikdo předběhnout. O takovém průběhu se nikomu v klubu před startem sezony nemohlo ani snít. Otevřeně se hovořilo o play off a podle toho by se pak vidělo dále. Ale o takové dominanci nemohlo být ani řeči.

„Sezona nám zatím vychází naprosto skvěle. Všichni si ji opravdu hodně užíváme,“ rozplývá se gólman Krumpoch.

„Velkou roli hraje skvělá parta v kabině, táhneme všichni za jeden provaz. Užijeme si hodně srandy a navíc když se daří, tak je všechno jednodušší,“ pokyvuje spokojeně hlavou brankář, jenž je po celou sezonu velkou oporou svého týmu.

Trenér Sedlák po drtivě většině zápasů vždy neopomene vyzdvihnout výkon svého gólmana. Samotný Krumpoch se však do žádných rozborů moc pouštět nechtěl.

„Nerad bych se hodnotil, na to jsou asi jiní. Nicméně vždy sem radši sebekritický a vždycky říkám, že každý gól se dá chytit. Takže podle toho k hokeji přistupuji. Jinak jsem moc rád, že zatím drží zdraví a musím to pořádně zaklepat, ať to vydrží,“ směje se gólman Bobrů.

První místo pro play off by bylo ideální

Při pohledu na tabulku a skvěle rozjetou sezonu se nabízí otázka, kam až by to ve své páté sezoně ve druhé lize mohli a chtěli meziříčští Bobři letos dotáhnout. Jak se na toto téma dívá opora mezi tyčemi?

„Čeká nás ještě spousta zápasů v základní části sudá – lichá, ve kterých bychom chtěli zůstat na špici tabulky. Určitě se chceme vyhnout předkolu, tedy prvním cílem je být v první trojce. Pokud by to bylo první místo, na kterém jsme skoro celý rok, tak by to bylo úplně nejlepší. V play off by bylo super vyhrát nějaké to kolo a uvidí se, co by případně bylo dál,“ zasnil se o ideálním proběhu zbytku sezony Michal Krumpoch.