Řeč je o Robinu Ševčíkovi, jež přišel do Přerova z Valašského hokejového klubu ze Vsetína na začátku týdne.

„nějakou dobu před tím už něco málo proběhlo, že bych snad měl hrát za Přerov. Vsetín ale ještě potřeboval k záchraně získat nějaké body, takže jsem mohl přijít až v pondělí (24. 1.). Ve Vsetíně dali jasně najevo, že sezonu už chtějí dohrát s mladými hráči ze staršího dorostu a juniorky, tak ani není jisté, že bych tam byl v sestavě. Je super, že si můžu v Přerově zahrát play-off. Budu se snažit, abychom se dostali minimálně přes první kolo a došli co nejdále,“ říká o svém nedávném přesunu na Hanou dvaadvacetiletý útočník.

Prosadit se Ševčík mohl už v prvním střídání, což by byl nástup jako hrom. „Zkoušel jsem se zprava natlačit před branku, ale v poslední chvíli mi obránce vypíchl puk. Spíš ale lituji té druhé šance v oslabení, kdy mi to tam Zdeněk Sedlák dobře dával a já jsem mohl dát gól skoro do prázdné branky,“ vrací se ke středečnímu utkání s Havířovem Ševčík, jenž do Vsetína přišel z Uničova.

Nakonec se ale Ševčík v čase 56:16 za stavu 1:2 přeci jen prosadil. Premiéru si tak parádně osladil důležitým gólem. „Za to jsem opravdu rád, i když nakonec máme bohužel jen jeden bod. Všichni jsme jich chtěli mít víc, ale nevyšlo to. Tak snad v sobotu proti Orlové,“ dodal Robin Ševčík. To bude ovšem pořádně tvrdý oříšek. Tým kolem Davida Moravce totiž v poslední době chytil parádní fazonu. „To ovšem neznamená, že vyhraje i u nás. Je na čase, abychom taky už vyhráli my. V sobotu se o to všichni budeme snažit,“ dodává Ševčík.

(an, dak)