Domácí před začátkem utkání byli pod velkým tlakem – vzhledem ke stavu 1:3 na zápasy ze svého pohledu již nemohli si dovolit zaváhat. A podle toho se také řídili, po 11 minutách vedli 2:0 a šli za druhou výhrou v sérii. „Neměli jsme dobrý vstup do utkání. Bylo to z naší strany pomalé a měkké. Mysleli jsme si, že to půjde samo,“ láteřil po konci neúspěšného utkání hlavní trenér Valachů Roman Stantien.

Jeho svěřenci se ale už poněkolikáté v v letošním play-off nevzdali. Početní převahu nejprve zužitkoval ve formě hrající Daniel Klímek, ve 24. minutě hosty rozradostnil Ondřej Smetana, který překvapil domácího brankáře Jakuba Soukupa a vyrovnal na 2:2. „Od 12. minuty první třetiny jsme se zlepšili, měli jsme lepší pohyb i důraz a to se nám vrátilo při smazání dvoubrankového manka,“ těšilo naopak Stantiena.

Nadšení Vsetína však netrvalo dlouho. Za 99 vteřin se domácí prosadili potřetí, ve 35. minutě svůj náskok navýšili a přiblížili se tak vítězství. „Soupeř pak znovu odskočil o dvě branky,“ posteskl si 56letý kouč.

V závěrečné třetině sice hosté vstřelili třetí branku, uznána ovšem nebyla. Naopak Vrchlabí do konce zápasu ještě udeřilo dvakrát. „Byli jsme nuceni otevřít hru ve snaze vyrovnat a pak to našemu hráči přeskočilo puk na modré a soupeř šel do brejku, po kterém prakticky rozhodl utkání. Zbytek zápasu už se jen dohrával,“ nahlížel Roman Stantien na celou situaci realisticky.

Šesté utkání série se odehraje už zítra od 17.00 hodin na Lapači. Duel bude přenášet Česká televize.

Chance liga, 5. zápas čtvrtfinále play-off

HC Stadion Vrchlabí - VHK ROBE Vsetín 6:2 (2:1, 2:1, 2:0), stav série 2:3

Branky a nahrávky: 6. T. Zeman (Koffer, Hrádek), 11. Chrtek (Kynčl, T. Zeman), 26. Mrňa (Urban), 35. Niko (Urban, Mrňa), 57. Chalupa, 57. Heřman (Koffer) – 15. Klímek (Štach, Gorčík), 24. Smetana

Střely na branku: 32:36. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Souček, Hucl – Flegl, Maštalíř

HC Stadion Vrchlabí: Soukup (Štěpánek) – Linhart (A), Hrádek, Kajínek, Niko, Kynčl, Jirků (C), Blažej – Heřman, Rohlík, Nouza (A) – Machač, Matýs, Chalupa – Hozák, Urban, Mrňa – Koffer, Chrtek, T. Zeman.

VHK ROBE Vsetín: Málek (Gába) – Ondračka, Smetana, Hryciow, Š. Jenáček, Kudělka (C), Štach (A), Bartko – Hořanský, Babka, Gorčík – Berger, R. Vlach, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk (A), Klímek – Březina, Pechanec, Vítek.