„Dvojzápas se nám podařil, vstřelili jsme třináct branek a obdrželi pouze dva góly. Druhý duel hodně kopíroval ten úvodní. V útočné fázi nebylo jediné zaváhání. Vzadu se něco naskytlo, Šmudla však opět chytal dobře," chválil Plšek nadějného brankáře Davida Sachra.

Trenérský štáb domácího mančaftu se po jednoznačném pátečním výsledku držel starého dobrého "Vítězná sestava se nemění". Do branky tedy znovu zasáhl brankář Sachr, v první obranné linii figurovala dvojice Báchor, Vosátko. Druhá útočná formace poté zůstala ve složení Finsterle, Andris, Apolenář. A znovu byla úspěšná.

Stejně jako v předchozím střetnutí, tak i v sobotu odpoledne šli Bobři brzy do vedení, již ve třetí minutě duelu se prosadil Weintritt, vedení do konce třetiny úspěšnou střelou jistil Andris.

Lukáš Plšek, hlavní kouč hokejových Bobrů: "Může se stát, že nastane přerušení soutěže. Upřímně se toho ale nebojím. Teď je pro nás dobrý, že karanténa je pouze na pět dní, mančafty nepřijdou o moc zápasů. Když manažeři budou šikovní, termíny najdou."
Kouč Bobrů Plšek o odchodech opor i fazoně brankářů: Neměli žádný slabý zápas

Hosté ve druhém dějství dokázali snížit, favorit ovšem během třinácti vteřin 38. minuty odskočil na rozdíl tří branek. Žďár v závěrečném dějství ještě utkání korigoval, od 51. do 56. minuty domácí třikrát skórovali.

Bobři po 33 kolech II. ligy Východ mají na kontě 70 bodů se skóre 133:74. Ve středu se představí na ledě třetí Opavy.

II. liga Východ, 33. kolo

HC Bobři Valašské Meziříčí – SKLH Žďár nad Sázavou 7:2 (2:0, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 3. Weintritt, 17. Andris (Finsterle, Hanák), 38. Apolenář (Gabrhelík, Pořický), 38. Báchor (Dobša, Vosátko), 51. Pořický (Kozubík, Vosátko), 53. Andris (Holiš, Finsterle), 56. Apolenář (Finsterle) – 35. Wasserbauer (Váňa), 49. D. Čermák (Bureš, Wasserbauer)

HC Bobři Valašské Meziříčí: Sachr (Slovák) – Báchor (A), Vosátko, Ďurkáč, Hanák, Holiš, Gabrhelík – Kozubík, Bachánek, Dobša – Finsterle, Andris, Apolenář – Kuchařík, Pořický (C), Weintritt – Vavřík, D. Stodůlka.

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) – Macek, Pleva (C), Lojek, J. Čermák, Váňa, Půža – Wasserbauer, Adam, Malenovský, D. Čermák, Jicha, Chlubna, Gregar, Bureš (A), Procházka.