Krásné chvíle si užíval plnými doušky i legendární obránce Alexej Jaškin, jeden ze čtyř borců, který má se Vsetínem všech šest titulů.

Zápas, ve kterém padlo celkem jedenáct branek, nakonec vyhrál Vsetín 6:5. V tomto případě však o výsledek až tolik nešlo. Hlavní bylo pobavit fanoušky, což se podařilo vrchovatou měrou. „Za sebe mohu říct, že to bylo hodně náročné fyzicky, ale zároveň krásné si takhle zavzpomínat s kamarády před takovouto kulisou," rozplýval se po zápase v kabině Vsetína obránce Alexej Jaškin, jenž zažil ve Vsetíně postup do extraligy i všech šest titulů. Však si také tyto krásné roky s chutí připomněl. „Na stadionu byla krásná atmosféra a za sebe a myslím, že i za ostatní kluky musíme divákům moc poděkovat, že přišli v takovém počtu a udělali skvělou atmosféru," poslal poděkování zaplněným ochozům stařičkého vsetínského svatostánku.

Asi nejzábavnějším momentem exhibice byl její závěr. Rolbař v komerční pauze zhruba minutu před koncem zápasu za stavu 5:5 nakráčel s konví v ruce za branku Zlína a vyrobil tam kaluž. Pak už to byla scénka jako před dvaceti lety. Obránce Zlína Pavel Kowalczyk „zapomněl" puk v kaluži, Rostislav Vlach se kotouče ochotně ujal a zasunul jej do branky. Následné oslavy pak nebraly konce, před dvaceti lety i včera. Finální scénka se rozhodně povedla a fanoušci obou táborů ji museli ocenit. „Byl to hezký závěr. Vím jen, že to celé domlouval Libor Forch a prý to bylo hodně drahé. Ale jak přesně, to už nevím," smál se na celé kolo zkušený ruský zadák, jenž příští rok v létě oslaví kulatou padesátku. I přesto se ovšem ještě velmi zdatně popasoval se zápasovou zátěží. „Snažil jsem se co nejrychleji střídat, ale byly momenty, kdy to zas tak rychle nešlo, tak jsem se tam občas zdržel déle. Bylo to hodně náročné, ale užili jsme si to všichni," pochvaloval si Alexej Jaškin povedenou exhibici. Důležité podle něj bylo, že všichni hráči brali zápas právě jako exhibici a jako možnost dobře pobavit sebe i ochozy. „I když tam byly mezi některými hráči celkem věkové rozdíly a pár kluků dokonce stále ještě hraje aktivně, bylo to v pohodě. Myslím, že ti mladší kluci nehráli naplno, byl to přece jenom sranda mač spíše bez fyzického kontaktu, takový pohodový hokej," dodal Alexej Jaškin.

ALEXEJ JAŠKIN

Narozen: 22. července 1965.

Ruský zadák přišel na Valašsko už v roce 1993 a postupně se stal legendou. Vybojoval se Vsetínem postup do extraligy a pak také všech šest titulů. Za klub z Lapače odehrál přes 500 extraligových utkání. Extraligovou kariéru ukončil ve svých čtyřiceti letech na podzim roku 2005. Momentálně je ředitelem skautingu a hráčského rozvoje v klubu KHL Slovan Bratislava.

Související Valašské finále po 20 letech: Kaluž vody i Vlachův gól. Lapač se zase bavil