Že Bobři z Valašského Meziříčí podlehnou na ledě suveréna soutěže Havířova se asi dalo předpokládat, ale že Vsetín podruhé v řadě doma prohraje a navíc podruhé inkasuje šest gólů, to se nečekalo ani trochu. Prohra s Frýdkem-Místkem 5:6 je o to horší, že Valaši doma vedli už 3:1.

„Byl to z naší strany špatný zápas. Udělali jsme mnoho chyb a samozřejmě toho soupeř zase využil. Prostě jsme to soupeři sami nabídli hloupými chybami a zbytečně jsme si to prohráli sami," hřímal po utkání trenér Vsetína Viktor Hlobil. Mrzelo jej především to, že po Prostějovu (4:6) jeho tým opět inkasoval šestku.

„Znovu se opakovaly stejné individuální chyby jako s Prostějovem. Sice u jiných hráčů, ale úplně stejně hlouposti. Jinak jsme v zápase podle mě byli silnější na puku a aktivnější, jenže těmi chybami jsme jim to nabídli," litoval ztraceného zápasu kouč Hlobil. V tabulce tak Valaši klesli na sedmou příčku a v následujících dvou zápasech se utkají se sousedem z tabulky, tedy s osmou Porubou.

„Momentálně jsme v celkem těžké situaci, dvakrát jsme prohráli doma, takže každý soupeř je těžký. Musíme se do soboty otřepat a důrazně si vyjasnit, co chceme a co nechceme na ledě dělat. Musíme se s Porubou znovu nastartovat k lepším výkonům, věřím, že to zvládneme," dodal Viktor Hlobil.

Hokejisté Valašského Meziříčí měli před sebou ve středu těžký úkol pokusit se vzdorovat suverénovi soutěže Havířovu. Bobrům se to dařilo, ale jen v první třetině. Sice brzy prohrávali 0:3, ale ve 12. minutě dokázali během 35 vteřin dvěma slepenými góly snížit na 2:3.

„V tomto momentě jsme vstali z mrtvých. Jenže jsme si to pak sami pokazili. Darovali jsme domácím přesilovku pět na tři a oni ještě do přestávky šli na 4:2, toho byla velká škoda," začal s hodnocením utkání trenér Valašského Meziříčí Josef Málek. Ve druhé třetině přebrali aktivitu výhradně domácí, přidali další góly a dokráčeli až k jasnému vítězství 8:2.

„Asi se nedalo čekat, že tady Havířov znovu překvapíme, jako se nám to povedlo minule doma (Bobři vyhráli doma 5:4 po nájezdech – pozn. red). Nejeli jsme na zápas v nějaké předem poraženecké náladě, ale na druhou stranu jsem v hokeji natolik dlouho, že umím posoudit reálnou sílu soupeře. Domácí prostě opět ukázali, že mají kvalitní kádr, válcují teď skoro každého soupeře, jsou nad ostatními opravdu velmi vysoko," uznal kouč Bobrů kvality Havířova.

Bobři, kteří jsou momentálně na posledním desátém místě, v následujících dvou zápasech se sousedem z tabulky vyzvou devátý Nový Jičín, na který ztrácejí jen pět bodů. Obrovskou motivací pro Bobry bude, že pokud soupeře dvakrát porazí, poprvé od začátku sezony se odpoutají ode dna tabulky. V sobotu jedou Bobři do Nového Jičína, ve středu pak stejného soupeře přivítají doma.

„Jsem přesvědčený o tom, že když zahrajeme bez zbytečných chyb, můžeme uspět. Nehrajeme zase tak špatný hokej, abychom se plácali na dně tabulky," burcuje kouč Málek. Jeho slova posilňuje i fakt, že se pomalu začíná do sestavy vracet gólmanská jednička Jiří Slovák. V Havířově zaskočil za Okáče na pět minut od 15. minuty do první pauzy a pak se ještě pro jistotu zase vrátil na střídačku, ale jeho stav se zlepšuje a brzy bude fit.

„V tom vidím další velké pozitivum. Mladí kluci, kteří jej zastoupili, nejsou špatní, ale jednička je prostě Jirka Slovák. Moc nám pomůže, až se vrátí," věří Josef Málek.