„Byl to dobrý a zároveň těžký zápas, kluci ho odbojovali,“ těšilo po konci napínavého střetnutí asistenta domácího trenéra Jana Srdínka.

Valaši se po nevyužitých příležitostech Vlacha a Kucharczyka v úvodní třetině z jediné vstřelené branky radovali ve druhém dějství. Zimní posila Jan Berger v útočné třetině přesnou střelou prostřelila hostujícího brankáře Hamalčíka.

„Šance jsme si vypracovali, bohužel jsme je neproměnili. V předbrankovém prostoru nám trochu chyběl hráč na dorážky,“ posteskl si někdejší kouč pražské Slavie i přes přísun tří bodů do tabulky.

Menší produktivita Vsetína byla zapříčiněna i kvalitním výkonem hostujícího celku, který bojuje o předkolo play-off. „Soupeř hrál velmi výborně do obrany, byl urputný, hodně těžko se nám přes jejich defenzívu dostávalo,“ chválil Srdínko středečního soupeře.

Vsetínští se po jednobrakové výhře posunuli na sedmou pozici, za pátou Porubou zaostávají pouze o skóre. Předposlední zápas základní části Chance ligy odehrají v sobotu na ledě 18. týmu soutěže Kadaně. Utkání je naplánované na 17.00 hodin.

Chance liga, 32. kolo

VHK ROBE Vsetín – HC Slovan Ústí nad Labem 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Berger (Ondračka, A. Zeman)

Střely na branku: 22:24. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Rozhodčí: Koziol, Šudoma – Bartek, Konvička. Bez diváků.

VHK ROBE Vsetín: Málek (Gába) – Ondračka, Smetana, J. Jenáček, Bartko, Kudělka (C), Štach (A), Š. Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – Gajarský, R. Vlach, Kucharczyk (A) – Půček, Šilhavý, Klímek – L. Bednář, A. Zeman, Berger.

HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík (Haas) – J. Drtina (A), Š. Havránek, Vladimír Brož, Klikorka, Moravec, Vala, Pika – Trávníček (C), Vrdlovec, Severa – Tůma (A), Matějček, O. Bláha – D. Sklenář, Furch, Protasenja – M. Bláha.