„Jihlava nehrála předkolo, ušetřila síly. Pod Viktorem Ujčíkem předvádí rychlý nátlakový hokej plný forčekingu. Viktor měl vynikající kondici, kluci budou určitě na zápas s Litoměřicemi dobře připraveni. Zvládnou ho a půjdeme na Duklu," předvídal ještě před začátkem letošního posledního čtvrtfinále druhé nejvyšší soutěže asistent trenéra Valachů Luboš Jenáček.

Svěřenci Romana Stantiena se mezi čtyři nejlepší týmy Chance ligy probojovali už uplynulou neděli, kdy v šestém utkání na domácím kluzišti vyzráli na Vrchlabí 3:2 po druhém prodloužení. O postupu v 91. minutě duelu rozhodl 20letý odchovanec klubu Daniel Klímek.

O semifinálovém soupeři Vsetína se tak muselo rozhodnout až dnes večer. Druhý tým základní části Dukla Jihlava však neponechala nic náhodě a překvapení letošní soutěže z Litoměřic porazila 3:1. Hosté sice ve 29. minutě dokázali v přesilové hře zareagovat na vedoucí trefu Havránka, domácím ale vedení na svoji stranu za minutu a půl vrátil velezkušený Josef Skořepa. Pojišťující trefu v polovině třetí třetiny znovu přidal Havránek.

Vzhledem k lepšímu postavení po základní části bude semifinálové střetnutí na svém ledě začínat Jihlava, která Vsetín poprvé přivítá už tento pátek a sobotu. Valaši své první domácí duely na Lapači odehrají příští týden v úterý a ve středu.

Hokejisté Vsetína s Duklou Jihlava mají pochopitelně zkušenosti ze základní části. V prvním domácím duelu přitom jednoznačně prohráli 1:7, v únoru na ledě Dukly zvítězili 2:1. 

„Paradoxně jsme první zápas sehráli dobře, ale Jihlavě tam vše napadalo. Soupeř po prvních pořádných akcí vedl 3:0, pak už jsme to museli otevřít a dohánět výsledek. Jihlava byla extrémně produktivní, my jsme bohužel góly nedávali. Naopak u nich nás Jihlava chvílemi přehrávala, měli jsme však štěstí a zvítězili 2:1. Narazí na sebe dva velmi vyrovnané týmy," uvědomuje si Jenáček.

Druhou semifinálovou dvojici bude tvořit Kladno a Poruba. O postupujících do finále bude nejpozději rozhodnuto v 14. dubna.

Letošní vzájemné zápasy v základní části Chance ligy:
Vsetín – Jihlava 1:7
Jihlava – Vsetín 1:2