„Utkání budou probíhat bez diváků, přičemž počet osob na stadionu nesmí přesáhnout 200. Pořadatelé jsou povinni zajistit, aby všem, kdo do areálu vstupují, byla změřena teplota a vyplnili formulář tzv. selfreportingu. Všechny osoby – s výjimkou hráčů a rozhodčích při tréninku a v průběhu utkání – jsou povinny nosit roušky nebo respirátory," stojí mimo jiné ve Tiskové zprávě Českého hokeje.

Aktivní účastníci zápasů musí mít test na koronavirus, který nesmí být starší než 48 hodin před zahájením duelu. Vyšetření nemusí podstoupit osoby, které mají onemocnění už za sebou, neprojevují se u nich příznaky a jejichž úvodní pozitivní test byl provedený maximálně 90 dní před jejich utkáním Chance ligy.

Během zítřejšího dne by na programu mělo být celkově pět utkání. Jedním z nich je právě duel Valachů, kteří na Lapači přivítají Litoměřice. Tedy tým, se kterým se utkali v jejich dosud posledním utkání Chance ligy. Ve středu 30. září se jim na ledě soupeře podařilo zvítězit 4:3.

Na rozdíl od tehdejšího duelu, kdy svěřencům Jana Srdínka chybělo hned několik klíčových hráčů, by se hokejisté Vsetína neměli potýkat s výraznějšími zdravotními komplikacemi.

Sobotní duel se na Lapači odehraje od 17:00 hodin. Vsetín se v neúplné tabulce Chance ligy nachází na sedmé příčce (14 bodů), Litoměřice, které mají o zápas méně, se ocitají na 13. pozici.

Ještě před udělením výjimky bylo rozhodnuto o tom, že na místo 51 odehraných kol základní části jich bude pouze 34. Kluby se totiž domluvily na dvoukolovém formátu.