„Na pokračování spolupráce měly zájem obě strany, jak klub, tak Luboš. Víceméně to bylo o tom, abychom doladili detaily smlouvy. Pro mne bylo důležité, že Luboš tady chce být, i když měl nabídky také z nejvyšší soutěže. Je rozený střelec, na Valašsku skvěle zapadl, vnímáme ho už jako domácího hráče,“ raduje se sportovní manažer klubu Radim Tesařík.

„Jsem rád, že jsme se domluvili na další spolupráci. Vsetín už s rodinou bereme jako náš druhý domov. Mým cílem je udělat všechno pro to, abych byl součástí úspěšného týmu, a aby se nám dařilo každý den posunovat klub zase o něco dál,“ přeje si Rob.

Kapitán Vsetína Vít Jonák letos řádil ve všech zápasech proti Zlínu. Ilustrační foto.
Hokejový Vsetín buduje kádr na příští sezonu. Podepsal Jonák, blíží se Rob

27letý útočník nastupuje na Vsetíně třetí sezonu, v ročnících 2018/2019 a 2021/2022 ovládl kanadské bodování základní části Chance ligy. Dařilo se mu také v probíhajícím ročníku, díky 19 brankám a 29 asistencím zaznamenal 48 bodů, skončil na čtvrtém místě. V sezoně nevynechal jediný zápas.

Defenzivní řady bude nadále brousit Ondřej Smetana.

„Ondra do našeho týmu už před lety lidsky i výkonnostně skvěle zapadl. Letos měl nabídky i z jiných klubů, ale je na Vsetíně spokojený, chtěl zde pokračovat. Jeho stabilní výkony dávají odpověď na otázku, proč jsme prodloužili fungující spolupráci,“ vysvětlil Tesařík.

„Vedení VHK mne oslovilo s tím, že jsou se mnou spokojení. Upřímně mě to potěšilo. Vůbec jsem neváhal a jsem rád, že s rodinou strávíme další rok na Vsetíně,“ raduje se Smetana.

Ondřej Smetana patří se ziskem pěti kanadských bodů patří k nejproduktivnějším hráčům Vsetína v play-off.
Bek Smetana v euforii. Nedávno se mu narodila dcera, Prostějovu dal dva góly

30letý borec přišel na Vsetín v průběhu sezony 2019/2020, postupně se zařadil mezi opory mužstva. Letos zatím vynechal čtyři zápasy, na konto přesto zapsal 24 kanadských bodů. (7+17) Mezi beky se stal sedmým nejproduktivnějším obráncem soutěže.

Vsetín už dříve oznámil setrvání kapitána Víta Jonáka a beka Jiřího Říhy.