Člen druhé vsetínské formace s Pechancem a Jonákem přitáhl pozornost z extraligových klubů.

„Jednu z nabídek se pravděpodobně rozhodne vyslyšet a v dresu VHK jej tak v další sezoně neuvidíme. Lubošovi Robovi klub děkuje za odvedené výkony a přeje hodně štěstí v dalším angažmá,“ vzkázal Vsetín na svých klubových stránkách.

Oficiálně angažmá není známé, změny v kádrech, o kterých se již nyní spekuluje, kluby zveřejní až na začátku května, kdy hráčům skončí platné kontrakty. Již nyní se ale mezi fanoušky spekuluje, že Rob má namířeno do Třince.

Na Lapači nebude pokračovat ani běloruský brankář Jan Šelepněv, který společně s Davidem Gábou vytvořil silné gólmanské duo.

„Klub se nakonec ve věci brankářského složení rozhodl jít jinou cestou. Janovi Šelepněvovi vedení klubu děkuje za jeho přístup a za předvedené výkony v dresu Vsetína a přeje mnoho štěstí v dalších krocích jeho kariéry,“ reagoval Vsetín.

Už v minulém týdnu Valaši oznámili, že pro nadcházející sezonu nepočítají se službami obránce Petera Mikuše, Romana Ráce, Ondřeje Kopty, Mitchella Theoreta a Tomáše Vávry.

„Mohli jsme si letos hráče vyzkoušet, jak se v play-off chovají. Někteří hráči se jevili velice dobře a někteří to očekávání tahounů, lídrů prostě nesplnili. Není jednoduché najít takového hráče, lídra, aby tým na sebe natáhl. Už se to pro nás začíná nějak rýsovat a pokud se nám podaří sestavit tým, jaký chceme, tak by to mohlo být příští rok zase lepší. Papírově bylo těch hráčů, co to měli táhnout, více, ale tu roli prostě nesplnili. S každým hráčem jsme měli schůzku a zhodnotili jsme si sezonu,“ reagoval kouč Vsetína Jiří Dopita, který společně s Lubošem Jenáčkem u týmu pokračuje.

„Že klub projevil zájem jsem samozřejmě rád. Na Vsetíně jsem spokojený, hrál jsem tu léta jako hráč a lidi tady kolem znám. Rád tady budu trénovat dál. Další věc, která je pro mě velice důležitá, je to, že klub má velké ambice a chce se posouvat neustále dál. To je pro mě jedna z rozhodujících věcí, která mě na Vsetíně drží,“ vysvětlil Dopita, jenž 29. dubna zahájí se svým týmem devítitýdenní letní přípravu.