„I rozhodčí jsou jen lidé. A také se spletou. Naštěstí se spravedlnost přiklonila k nám,“ ulevil si autor vyrovnávací trefy útočník Luboš Rob v rozhovoru pro klubovou televizi. „Člověk cítí trochu křivdu, ale nedá se nic dělat. Museli jsme na to zapomenout,“ věděl Rob.

On i jeho spoluhráči vyslali na brankáře Kladna Cikánka 34 střel, prošla však jen Robova teč. „Chybělo nám štěstí odraženého puku. Ale Kladno hrálo dobře, na ně se hraje špatně, strašně se nadřeme na gól. Naštěstí v závěru jsme dali gól, trochu se nám ulevilo. Ale gól měl přijít dřív a vyhrát za tři body,“ věděl Rob, který nechal Lapač vybouchnout až v 55. minutě v přesilovce.

„Dnes se mi moc dobře nehrálo, ale přesilovka by se měla proměňovat. Řekli jsme si, že jeden hráč bude stát před brankou. Slove (Slováček) to tam dobře hodil, odrazilo se to, měl jsem snadnou práci,“ popisoval rodák z Českých Budějovic svůj desátý gólový moment sezony.

Vsetín vyhrál jedenáctý z posledních dvanácti zápasů. Přestože v pondělí v Kadani i ve středu s Kladnem dospěl zápas až do prodloužení, zelenožlutí nakonec slavili výhry v nájezdech a v tabulce první ligy se vyhoupli už na druhé místo. „Každý zápas musíme bodovat. Doma se nám to daří, venku teď už taky. Ale do Havířova musíme jet vyhrát, být hodně na puku a hrát náš hokej. Věřím, že nějaké body si odvezeme,“ věří Rob před sobotní bitvou na horkém ledě Azetu. 

Na Lapači si připomněli sto let od vzniku republiky. Slavnostním buly, které vhodil Tomáš Sousedík, syn velké valašské osobnosti Josefa Sousedíka odstartoval šlágr kola mezi Vsetínem a Kladnem. Valaši dobyli rytířskou tvrz až v samostatných nájezdech. Zví
FOTO, VIDEO: Po Kadani zvládl Vsetín nájezdy i doma s Kladnem