„Po novém roce jsme přišli vinou zranění o dva útočníky základní sestavy a příchod Ondry Machaly je prvním doplněním kádru. Pracujeme dal, ale situace na trhu není jednoduchá,“ okomentoval angažování Machaly hlavní kouč Valachů Jiří Weintrit.

„Příchod gólmana Codyho Portera je reakce na dlouhodobější zdravotní problémy Patrika Romančíka. Uvidíme jak se bude jeho zdravotní stav vyvíjet,“ dodal Weintritt.

Tomáš Jandus možná bude chybět až do konce sezony.
Špatné zprávy pro Vsetín: Berzinš a Jandus možná už nenaskočí! Hledá se posila

25letý Machala je bývalý mládežnický reprezentant, od výběru U-16 prošel všemi kategoriemi, nasbíral celkem 84 startů. V minulosti nastupoval za Pardubice, Jihlavu nebo Litoměřice, v letošní sezoně naskakoval v litevském Kaunasu, kde ve 22 zápasech získal 36 bodů.

„Jsem velice rád, že jsem se dostal do vsetínské organizace a že všechno vyšlo. Budu se snažit týmu pomoct jak nejlépe dovedu. Moc se těším na atmosféru Lapače, vím, že vsetínští fanoušci jsou výborní,“ nemůže se dočkat.

Hokejisté Vsetína. Ilustrační foto.
Vsetín i s Hrňou vysoko vyhrál v Kolíně a zastavil sérii proher

O rok starší Porter je rodák z Vancouveru, za mořem dříve chytal WHL a OMJHL. Objevil se však také ve finské nejvyšší soutěži.

V letošním ročníku začal ve švédské druhé nejvyšší soutěži, odchytal však jen čtyři zápasy.

Oba přichází zatím do konce sezony.