„S Karlem jsme spolu seděli v lavici od první do třetí třídy, kdy jsme chodili na základní školu na Podhoří. Potom jsme oba přešli na sportovní školu do Zlína, do hokejové třídy. A ve Vsetíně jsme hráli ve stejném dorosteneckém týmu,“ řekl bývalý spolužák a kamarád David Ohnutek.

Dále zavpomínal také na jeho povahu.

„Jako každý, kdo jej blíže poznal, můžu říct, že to byl jeden z nejlepších lidí, které jsem znal. Nikdy nikoho neodmítl, uměl se druhým rozdat a vyhovět jim. Byl to člověk, který měl velké srdce a miloval hokej.“

Na jeho školní léta zavzpomínala také učitelka matetiky a tělocviku na Základní škole Emila Zátopka Zlín Věra Zelinková.

„Na naši základní školu nastupoval s ročníkem osmdesát. Neučila jsem přímo jej, ale vedlejší třídu. Přesto si pamatuji, že už v té době hokejově vynikal,“ sdělila.
Jako ostatní, i Věra Zelinková na Karla Rachůnka vzpomíná jako na člověka s dobrou povahou.

„Přímo jsem učila jeho bratra Ivana a oba byli velmi energické, solidní a bezvadné děti. A to jim zůstalo až do dospělého věku. Je to tragédie, je to pro mě velmi těžké,“ řekla.

K hokeji ho i jeho bratry vedl otec už od raných let.

„Všichni tři bráchové byli velmi šikovní kluci, táta je vedl k disciplíně už odmala, takže neměli na žádné klukoviny čas. Je to pro mě hrozná zpráva, protože jsem byl spolupracovník jejich otce a kluky jsem viděl vyrůstat,“ svěřil se soused Jaromír Slavík.

Vzpomínky doplnila další sousedka Miroslava Víchová.

„Je to hrozná tragédie. Samozřejmě si ho pamatuji jako dítě. Byl to naprosto bezproblémový kluk,“ řekla.

Že byl zlínský hokejista oblíbený, potvrzuje i jeho bývalý spoluhráč Tomáš Králík. „Momentálně vám nejsem schopný nic říct. Prostě to byl super kluk a kamarád. Ještě před čtrnácti dny jsme si v Rusku psali.“

Vzpomíná se taky u zlínského zimního stadionu, kam přicházejí lidé zapalovat svíčky. „Byl to dobrý hokejista, dobrý chlap. Co vám mám říct, je to tragédie,“ sdělil Jakub Štěpnica ze Zlína.

Vzpomíná i základní škola

Na Karla Rachůnka vzpomíná také Základní škola Emila Zátopka Zlín, kterou od čtvrté do sedmé třídy navštěvoval.

„Je to tak obrovská tragédie, že jakákoliv slova jsou zbytečná. Byl to hráč velkého formátu, zasáhlo to spoustu lidí. I když jsem jej osobně neznal, tak mě to hluboce zasáhlo,“ sdělil ředitel školy Lubomír Vývoda.

Včera vyjádřila rodině a pozůstalým soustrast celá základní škola.

„Děti přišly dokonce v černém, samozřejmě jsme na něj zavzpomínali v rozhlase a máme tady i takovou vzpomínkovou nástěnku,“ řekl Vývoda, který je velký hokejový fanoušek.

„Upřímně jsem dnes nemohl spát. Uvědomíte si, jaké v životě řešíte malichernosti. A nemůžu si zároveň nevzpomenout na podobně strašnou tragédii před dvěma lety, kdy dva žáci naší školy zahynuli při pádu stromu v centru Zlína,“ popsal své pocity Vývoda.

Elšíková Klára

Související článek: Zahynul Karel Rachůnek, Zlínsko smutní