OPAVA – VSETÍN 4:3 po sam. náj. (1:3, 1:0, 1:0 – 0:0)

Stav série: 1:0

Bleskový start mělo první čtvrtfinále mezi Opavou a Vsetínem. Již po 15 sekundách totiž otevřel skóre hostující kapitán Daniel Vaněk.

Domácí sice záhy srovnali, Valaši ale ještě do přestávky dvěma góly odskočili na dvoubrankový rozdíl. Nejprve se přesně trefil Robin Ševčík a o tři minuty později využil přesilovku ostřílený Martin Ambruz.

Domácí hráči se dočkali kontaktní branky ve 27. minutě, kdy skóroval Svoboda. Pak ale Slezan nevyužil dlouhou přesilovku proti třem a do dalších šancí ho nepouštěla dobře pracující defenziva VHK.

Vsetínští pozornou hrou kontrolovali i průběh třetí třetiny, šance na zvýšení ale nevyužili a čtyři minuty před třetí sirénou za to pykali.

Opavský Černý totiž překonal Hromadu a poslal tím zápas do prodloužení. O vítězi nakonec musely rozhodovat až samostatné nájezdy. Jediným úspěšným exekutorem byl opavský Tomáš Polok, který Opavě zařídil vedení v sérii v poměru 1:0.

Šanci na srovnání budou mít vsetínští hokejisté ve čtvrtek, kdy od 17:30 přivítají Opavu na svém ledě.

Branky a nahrávky: 5. Vítek (Tichý, Svoboda), 27. Svoboda (Polok, Vítek), 56. Černý (Vrabel, Měch), 70. Polok – 1. Vaněk (Kabaja, Ambruz), 14. Ševčík (Hruška, Vrba), 17. Ambruz (Vrba, Kajaba). Vsetín: Hromada – Hurtík, Vrba L., Žák, Vrba F., Báchor, Tichý Juraj, Farda – Tesařík, Kajaba, Vaněk, Ambruz, Hruška, Ševčík, Mikšovský, Zúbek, Podešva, Vítek D., Kývala, Daněk.

Další výsledky – čtvrtfinále: Prostějov – Frýdek-Místek 8:1, stav série: 1:0. Poruba – Hodonín 2:1, stav série: 1:0. Přerov – Technika Brno 4:1, stav série: 1:0.

Autor: Radek Bařina