VSETÍN – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 5:4 (0:2, 3:0, 1:2 – 1:0) V PRODLOUŽENÍ

Hokejisté Vsetína, vědomi si své bilance s Bobry na vlastním stadionu, začali obrovským náporem. Už v první minutě nastřelil Zúbek tyčku Slovákovy branky a přišly i další šance, jenže naprosto nečekaně udeřilo na druhé straně. Bobři hned z první vážnější akce vytěžili gól, když ve čtvrté minutě otevřel skóre obránce Schejbal. Šok domácích byl po chvíli ještě mnohem větší, když přidal z další nenápadné akce druhou branku ex-vsetínský Ševčík. „To byl velmi těžký moment zápasu. Kluci na soupeře vlétli a najednou z ničeho nic dostali hned dva góly. Důležité bylo, že se úplně nerozklepali a postupem času se otřepali a makali dále," uvedl k nepovedenému úvodu zápasu trenér Vsetína Viktor Hlobil. Celý zbytek první třetiny se hrálo spíše na branku Bobrů, jenže domácí se nemohli gólově prosadit, protože důrazně proti byl skvělý gólman Slovák. A když už puk za čáru dotlačili, tak jim sudí branku neuznali, což se stalo hned ve dvou případech.

Související Teď je mi mnohem lépe, smál se spokojený kouč Hlobil

Ještě v polovině utkání stále vedli Bobři 2:0, pak už se slušně naplněný Lapač, který neúnavně hnal své borce dopředu, konečně dočkal i branek v síti Valašského Meziříčí. A byla to pořádně rychlá sprcha. V rozmezí pěti minut mezi 31. a 36. minutou zelenožlutí zcela otočili zápas, když se postupně trefili Kajaba, Vrba a znovu Kajaba. Když pak ve třetí části ve 47. minutě přidal čtvrtou branku Vsetína Zúbek, vypadalo s Bobry špatně. Jenže tým, který ještě v dosavadních pěti kolech nezískal ani bod, se nevzdal. Svým druhým gólem v zápase Ševčík a po něm Zábojník pět minut před koncem třetí části opět srovnali skóre na 4:4 a poslali třinácté valašské derby do prodloužení. V něm byli šťastnější domácí hokejisté, kterým vystřelil bod navíc svým druhým gólem v zápase Zúbek. „Za vítězství v prodloužení jsme samozřejmě moc rádi, ale nemohu nevzpomenout to, že jsme mohli a asi i měli vyhrát za tři body. Za našeho vedení 4:2 jsme neměli do konce zápasu daleko a měli jsme to dotáhnout, Ale jako by se kluci začali bát o vítězství a nechali jsme hosty vyrovnat a jít do prodloužení," pravil po utkání kouč Vsetína Hlobil.

Vsetín tak po dramatickém zápase, který byl plný zvratů, poprvé v historii valašských derby na domácím stadionu porazil Valašské Meziříčí. „Už dlouho před utkáním se na to kluci upozorňovali a hecovali se, že už to musíme zlomit. Že za ty roky je v týmu pořád ještě hodně hráčů, kteří Bobry nikdy neporazili. Jsme rádi, že to dopadlo pro nás konečně dobře," radoval se Hlobil.

Branky a nahrávky: 31. Kajaba, 34. Vrba (Farda, Zúbek), 36. Kajaba, 47. Zúbek (Vaněk), 64: Zúbek (Vaněk) – 4. Schejbal, 5. Ševčík (D. Varga), 48. Ševčík, 55. Zábojník. Vsetín: Plšek – Farda, Vrba, Vodák, Tichý, Tesařík, Okuliar, Mečiar, Žabčík, Zúbek, Vaněk, Brezáni, Dubec, O. Hruška, Mikšovský, Kubo, Podešva, Kajaba, Holík, Vítek. Val. Meziříčí: Slovák – Heča, Zábojník, Sadil, Schejbal, Vajda, Škůrek, Bokroš, Mir. Varga, Ambruz, Coufal, Voznica, Martiník, Knebl, D. Varga, Ševčík.

Další výsledky: Přerov – Opava 4:1, Havířov – Frýdek-Místek 6:1, Nový Jičín – Prostějov 7:4, Poruba – Karviná 4:3. Pořadí: 1. Havířov 15 bodů, 2. Prostějov 12, 3. Přerov 11, 4. Frýdek-Místek 11, 5. Vsetín 10, 6. Karviná 9, 7. Nový Jičín 7, 8, Opava 7, 9. Poruba 7, 10. Val. Meziříčí 1. (mha)

1. Havířov 6 5 0 0 1 28:10 15
2. Prostějov 6 4 0 0 2 25:25 12
3. Přerov 6 3 1 0 2 19:11 11
4. Frýdek-Místek 6 3 1 0 2 20:20 11
5. Vsetín 6 2 2 0 2 24:25 10
6. Karviná 6 3 0 0 3 23:22 9
7. Nový Jičín 6 2 0 1 3 22:25 7
8. Opava 6 2 0 1 3 21:25 7