„Bylo to pro mě sice ze začátku nečekané, ale domluvili jsme se. Zpětně to hodnotím pozitivně a jako správné rozhodnutí,“ pochvaloval si.

Od svého odchodu na Hanou 27. října nastřílel totiž devět gólů. Za Zubry se trefil čtyřikrát, dalších pět gólů přidal v zelenožlutém dresu. Všech pět branek nastřílel v posledních čtyřech zápasech během posledního týdne.

Rodák z Plzně svou střeleckou sérii začal s Havířovem (3:2), poté v Ústí nad Labem, následně se podílel na obratu s Třebíčí z 0:3 na 4:3 vyrovnávací trefou na 3:3, týden snů zakončil v Litoměřicích, kde ještě předloni hrával. „Těžko říct, čím to je. Cítím se dobře, čím víc jsem na ledě, tím je to lepší. Od toho se vše odvíjí,“ tvrdí Kopta.

„Přitom před odchodem do Přerova se nedá říct, že bych hrál málo. V některých zápasech dokonce i víc než obvykle. Ale nepadalo to tam,“ soudil Kopta, jenž na ledě stráví v průměru třináct a půl minuty.

Z borce, jehož se na čas vzdali, se ve středu na severu Čech stal valašský hrdina. Rozhodl vyrovnanou bitvu deset minut před koncem, když procpal kotouč za brankovou čáru, o čtyři minuty později z hranice brankoviště zamířil k tyči.

„Jsme rádi za tři body, ale že bych se cítil jako hrdina, to určitě ne. Na výhře má zásluhu celý tým,“ odráží komplimenty Kopta.

Navzdory dvěma posledním výhrám v Litoměřicích a Ústí nad Labem jsou ve Vsetíně tématem zápasy na ledě soupeřů. Z osmnácti zápasů totiž Valaši vyhráli v základní hrací době jen pětkrát, další tři pak zvládli v prodloužení.

„Když hrajeme doma, ženou nás fantastičtí fanoušci. Není to tak, že bychom venku nechtěli vyhrávat. Jen zápasy venku jsou těžší. Bohužel to tak bylo, ale věřím, že se to otočí a nyní najedeme na nějakou šňůru,“ přeje si Kopta, jehož však další bitva venku čeká až 5. ledna v Jihlavě.

Do té doby Vsetín odehraje hned tři zápasy před svými příznivci. Už zítra od 17.30 hodin přivítají Frýdek-Místek, po svátcích 27. prosince se postaví Porubě a 3. ledna Benátkám nad Jizerou.

„Většinou je každý silnější doma. Je pravda, že týmy vědí, co je čeká a jedou sem víceméně se staženým zadkem. To je naše výhoda,“ pochvaluje si Kopta elektrizující atmosféru.

Zatímco extraliga si vybírala reprezentační přestávku, první liga se hraje ve zběsilém tempu. Od poloviny listopadu do konce roku šestnáct zápasů. Až poté si Vsetín díky volnému losu odpočine sedm dní.

„Samozřejmě zápasy stojí hodně sil, ale jsme na to připravení, máme natrénováno a umíme se přizpůsobit hernímu kolotoči,“ hlásí Kopta, jenž naskočil i na 67 zápasů do české extraligy v dresu Hradce Králové.

Ambiciózní Vsetín zatím plní plán a drží se v popředí tabulky. Ovšem ze čtvrtého místa ztrácí na vedoucí Jihlavu už osm bodů.

„Není to špatné, ale vždycky to může být lepší. Není důvod k pesimismu, budeme pořád pracovat a může to být pořád lepší, než to je,“ je odhodlaný Kopta, jenž se už těší na Vánoce a dva dny volna.

„Dárky už mám naštěstí všechny. Vánoce mám rád, u nás máme ke štědrovečerní večeři klasiku: kapra, řízek a bramborový salát. Chci si odpočinout, takže se budu dívat na pohádky. Těším se na S čerty nejsou žerty a Dařbuján a Pandrhola,“ poznamenal Kopta.