„Ve Vsetíně byla vždycky výborná atmosféra a určitě by Vsetínu první liga slušela," hlásí 38letý obránce Mojžíš, který v dresu Zlína, Havířova, Českých Budějovic, Vítkovic, Znojma a Komety Brno odehrál v nejvyšší soutěži 652 zápasů a připsal si 123 kanadských bodů za 49 branek a 74 asistencí.

Jakou roli při vašem rozhodování sehrál Radim Tesařík s Jiřím Dopitou?

(směje se) Jirka Dopita v té době, když jsme začali jednat, ani nevěděl, že bude trénovat Vsetín. Všechno se mnou řešil Radim Tesařík a dotáhli jsme to až k mému angažmá na Vsetíně. S Radimem jsme si řekli, co jsme oba potřebovali, sladili jsme se.

Měl jste více možností?

Abych se přiznal, jedna možnost byla, ale k tomu se už nechci vyjadřovat. Už je to jedno, neřešme to.

Co rozhodlo pro Vsetín?

Určitě to, že Vsetín má ty nejvyšší ambice a chce postoupit do první ligy. Budu se snažit, abych byl co nejvíce platný a pomohl Vsetínu k vytouženému postupu.

Předpokládá se, že budete jedním z klíčových beků týmu. Počítáte s tím?

Nevím, co se předpokládá. Záleží na trenérech. Ale určitě udělám všechno pro to, abych byl týmu prospěšný.

Kolik znáte kluků z týmu?

Když jsem se díval na soupisku, jména jsem znal. Ale nejlépe asi Filipa Čecha a Rendu Kajabu, který byl se mnou v Prostějově a poté šel do Vsetína. S Filipem jsme se ale ve Zlíně minuli. Potkávali jsme se spíš v dorostu a juniorech.

Už jste mluvil s trenérem Dopitou, co od vás čeká?

Ne, ještě ne. Budeme se potkávat zase od srpna, kdy vyjedeme na led. Po dovolené bychom se měli všichni sejít.

Budete mít k hokeji ještě jinou činnost?

Něco se mi rýsuje. Uvidíme, jak to dopadne.

V dresu Zlína jste odehrál spoustu valašských derby, i právě proti Dopitovi s Tesaříkem. Jaké to byly bitvy?

Moc velké. Ale především byla výtečná atmosféra, protože oba stadiony byly vyprodané. Bylo to úžasné. Vždy je super, když jsou stadiony plné. Především ve Vsetíně to bývalo dost divoké. Vzhledem k tomu, že mám raději užší kluziště, tak Lapač patřil k mým oblíbenějším stadionům.

Poslední sezonu jste strávil v Prostějově. Tam nebyla možnost zůstat?

To je také na dlouhé vykládání. Určitě jsem zůstat chtěl, ale dopadlo to tak, že klub se mnou smlouvu neprodloužil.

Předchozí čtyři sezony jste strávil v polských klubech Sanok a Tychy. Jakou má tamní hokej úroveň?

Hrají se tam zápasy, které se určitě dají srovnat s první ligou u nás. Ale jsou tam i zápasy, které bych zařadil do krajského přeboru. Je to velký rozptyl.

Kam stavíte dva mistrovské tituly s Tychy?

Vzhledem k tomu, že jsem v seniorském hokeji žádný titul nezískal, tak určitě to pro mě cenu má. Ale především v Sanoku jsem prožil krásné dva roky. Nevěděl jsem, do čeho jdu a byl jsem mile překvapen, jak vše fungovalo. Na druhou stranu například kvalitní zázemí v Polsku příliš neznají. Nebo tenkrát, nyní už je to samozřejmě lepší. Za čtyři roky, co jsem tam byl, měl vývoj tamního hokeje vzestupnou tendenci.

Pavel Mojžíš

Narozen: 31. 10. 1977 ve Zlíně. Výška: 180 cm. Váha: 90 kg. Hůl: L.

Bývalé kluby: Zlín, Znojmo, České Budějovice, Kladno, Havířov, Třebíč, Vítkovice, Olomouc, Kometa Brno, Prostějov, Sanok, Tychy.

Největší úspěchy: 1× 2. místo (Zlín, 1999), 2× 3. místo (Zlín 2002, Znojmo 2006), mistr Polska (Sanok 2012, Tychy 2015), 2× vítěz polského poháru (Sanok 2012, Tychy 2015), vicemistr Polska (Tychy, 2014).

Česká extraliga: 652 zápasů, 123 kanadských bodů (49 + 74).

I. liga: 121 zápasů, 54 kanadských bodů (14+40)

Polská liga: 212 zápasů, 183 kanadských bodů (63+120)