„Řekl bych, že Slavia na tom dvě třetiny byla lépe. Myslím, že těch gólů měla dát víc a pokud by to bylo o dva nebo o tři góly, tak už bychom to asi neotočili. Ve třetí třetině šel náš výkon o sto procent výš a otočili jsme to," okomentoval obrat asistent trenéra Vsetína Radim Kucharczyk.

Velké tempo bylo k vidění hned od úvodu zápasu. Domácí se už po pěti minutách dostali do vedení. Hosté sice v tomto dějství zvrátili stav na svoji stranu, Pražané přesto do konce třetiny srovnali.

Slavia se dvakrát prosadila i ve druhém dějství, otočila na 4:2, vsetínským hokejistům ovšem ke konci třetiny dovolila snížit, což se jí stalo osudným. Valaši ve třetí třetině dokonali obrat na 5:4, díky čemuž se v tabulce druhé nejvyšší soutěže vyhoupli na čtvrtou pozici.

Svěřenci lodivoda lavičky Jiřího Weintritta v sobotu od 17.00 hodin na domácím Lapači přivítají desátý Kolín.

Chance liga, 25. kolo

HC Slavia Praha – VHK ROBE Vsetín 4:5 (2:2, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. Szathmáry (Kern, Žovinec), 18. Roth (Klikorka, V. Růžička), 29. Kern (Simon, Mrňa), 38. Roth (Kulda) – 10. Říha (Jonák, Rob), 16. Smetana (Jenáček, Klhůfek), 40. Říha (Ondračka, Rob), 44. Voženílek (Berzinš, Rob), 51. Klhůfek (Půček). Střely na branku: 31:40. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. Rozhodčí: Květoň, Zubzanda – Dědek, Thuma. Diváci: 954.

HC Slavia Praha: Málek (Volevecký) – Klikorka, Hejda, Barák (A), Roth, Žovinec, Szathmáry, D. Němeček – L. Stehlík, Žejdl, Kulda – Šmerha, V. Růžička, J. Brož – Mrňa, Kern, Simon – Havrda, Poletín (C), Strnad.

VHK ROBE Vsetín: Sachr (Pavlíček) – Voženílek, Ondračka, O. Němec, Jenáček, Smetana (A), Říha – Jonák (C), Berzinš, Rob – Sihvonen, Přikryl, Berger – Půček, Lichanec, Klhůfek – Hořanský, Štefka, Š. Bláha.