Pochytal spoustu šancí domácího favorita a více než dvě třetiny držel šance svého týmu na parádní výsledek. I přes jeho skvělý výkon však nakonec byl po zápase smutný, jeho tým nakonec neodvezl domů ani bod a prohrál 2:4.

Hokejisté Vsetína předvedli na ledě jasného favorita a lídra tabulky druhé ligy dobrý výkon. Po dvou třetinách vedli 1:0 a měli nakročeno k dobrému výsledku. Bobři však v poslední části rychlými čtyřmi brankami zápas strhli na svou stranu a hostům tak zbyly jen oči pro pláč.

„To jsme prostě celí my. Se silnými týmy hrajeme vyrovnanou partii, ale vždy doplatíme na to, že ani z největších tutovek nedáváme góly. Naopak soupeř to vždy prolomí a porazí nás. Už hodně zápasů jsme takto projeli. Právě proto jsme v tabulce tam, kde jsme. Kdybychom jen trochu dávali góly z těch mnoha šancí, co máme, tak jsme v tabulce klidně někde kolem třetího, čtvrtého místa,“ povzdechl si po utkání jeden z hrdinů ve žlutozeleném dresu, brankář Lukáš Plšek.

Vsetínský celek, který na přelomu listopadu a prosince udělal skvělou šňůru sedmi vítězství v řadě, v Meziříčí prohrál už potřetí za sebou. Nezklamal herně, ale výsledek nepřišel. „V posledních zápasech se nám to opravdu stává často. Hrajeme venku se silným soupeřem a podobně jako ve Valmezu prohrajeme. Po zápase nám všichni říkají, že to byl jeden z nejlepších zápasů poslední doby. My ale vždycky prohrajeme, protože prostě nedáváme góly. V tom je náš největší problém,“ uvědomuje si gólman Plšek.

Atmosféra byla skvělá, chválil Plšek

V brance žlutozelených se oháněl Lukáš Plšek více než dobře. Vychytal spoustu jasných šancí domácího celku a zasloužil si skandování svého jména vsetínskými fanoušky. Přesto třem brankám ve své síti nezabránil (čtvrtou dostali hosté při power play do prázdné branky).

„Při prvním gólu jsem vyrazil střelu nešťastně přímo na bekhend soupeře, a ten ani nevěděl, jak trefil puk mně přes beton do branky. Při druhém byl úplně volný hráč před brankou, dostal přihrávku spoza branky a dal mi to přesně nad rameno. Třetí gól pak byl ťukec třech na jednoho a do prázdné branky, s tím se nedalo nic dělat. Jsem zastáncem toho, že chytat se dá všechno, ale tentokrát to opravdu moc nešlo,“ popsal góly ve své síti Plšek.

Stejně jako všichni ostatní hráči si i Lukáš Plšek druhé valašské derby sezony užíval. „Atmosféra byla parádní, ale s přibývajícím časem začalo přibývat nehokejových věcí. Třeba to, co udělal Dalibor Sochorek, bylo naprosto zbytečné. Hráč takového kalibru nemá zapotřebí něco ukazovat nebo gestikulovat na už podnapilé fanoušky. Všechno to jen rozvířilo a pokazilo skvělou atmosféru na stadionu, která derby okořenila,“ připomněl Plšek moment, ve kterém Sochorek naskočil na mantinel a dostal se do konfliktu s fanoušky Vsetína.

To potom vyvrcholilo potyčkami mezi fandy obou týmů na ledě po skončení utkání.

Být do osmého místa by bylo super

Po odehraných 29 kolech jsou hokejisté Vsetína na desátém místě. I přes tři poslední porážky, které však byly se silnými protivníky, předvádí klub z Lapače dobrý hokej.

„Myslím, že už asi měsíc a půl můžeme být spokojeni s tím, jak hrajeme. Měli jsme sérii sedmi výher v řadě, pak jsme hráli se třemi silnými celky včetně teď Valmezu a od tohoto výkonu i přes prohru se musíme odrazit do dalších bojů,“ je přesvědčen 25letý Plšek.

Ve zbývajících zápasech do konce základní části mají podle Lukáše Plška hokejisté Vsetína, kteří jsou zatím na desátém místě tabulky, jasný plán.

„Hlavní teď je dostat se do předkola play off, kam jde ještě třináctý tým. Pokud bychom byli osmí, a tím pádem začínali doma, tak by to bylo naprosto super,“ přeje si do dalších zápasů strážce vsetínské svatyně. „Na osmé místo nemáme vůbec tak velkou ztrátu a do konce zbývá ještě asi šestnáct kol, takže se do osmičky určitě ještě dá dostat,“ burcuje Plšek.

A jaký je jeho tajný sen pro letošní druholigovou sezonu? „Perfektní by bylo, kdybychom dokázali přejít předkolo play off. Já osobně bych se pak strašně rád potkal v dalším kole s Valašským Meziříčím,“ podotkl s úsměvem brankář, o němž se před sezonou i v jejím průběhu po jeho skvělých výkonech občas spekulovalo v souvislosti s možným angažmá v první lize.

To je však podle samotného gólmana zatím vyloučeno. „Určitě by bylo super chytat první ligu nebo dokonce výše. Ale nyní se jednoznačně soustředím na svoji roli v našem týmu, a tuto sezonu určitě dochytám ve Vsetíně,“ potěšil Plšek všechny fanoušky žlutozelených.