Stál uprostřed ledu a už vyjížděl na tradiční děkovačku. V tom se ale zarazil a musel vzít zpátečku. Fanoušci ještě nevyvolávali jeho jméno, nýbrž ve výborné formě hrajícího Lotyše Patrikse Zabusovse. „Znělo mi to podobně. Hryci (Michal Hryciow) však byl vedle mě a říkal: ‚Maxi, to je Zabusovs!' rozesmál se Žukov.

O několik okamžiků později už celý Lapač jednohlasně skutečně vyvolával místního hrdinu. „Pak už začali Maximus, Maximus! Věděl jsem, že to je pro mě,“ líčil pobaveně úsměvnou příhodu.

Když Vsetín dva roky nazpět vyloupil Jihlavě Maxima Žukova, byl to šok. Valaši si však na tuto příjemnou novinku hodně rychle zvykli. Jeden z nejlepších brankářů Chance ligy posledních sezon se v novém působišti skvěle adaptoval. Na svoji stranu si navíc okamžitě získal místní fanoušky. „Na Vsetíně jsou super, chodí jich tady vážně hodně. Všichni navíc fandí,“ nemůže si vynachválit zdejší obecenstvo, které mu v podstatě neřekne jinak než Maximus. Stejně jako výrazné postavě ze známého filmu Gladiátor.

Velká podpora fanoušků se rovněž ukázala v semifinálové sérii, když na víkend vyrazili do Pelhřimova na oba zápasy. Druhý tým základní části s jejich přítomností v zádech získal oba venkovní body. „Přijelo jich za námi strašně moc, vytvořili super atmosféru. Cítili jsme se jako doma!“ zářil Žukov.

Prostředí okolo Dukly dobře zná. Na Vysočině strávil dvě sezony, s Jihlavou slavil dvě finále a jeden postup do baráže. Po úspěšných ročnících se na jaře 2022 stěhoval na Valašsko.

Fanoušci během pátého semifinále Chance ligy mezi Vsetínem a Duklu Jihlava.
Podívejte se: 3 504 diváků dovedlo Vsetín do finále. Byli jste u toho?

Speciální zápasy si ovšem proti svému bývalému klubu nepřipouští. „Snažím se to brát normálně. Hlavní je, abychom vyhráli, nezáleží proti komu to bude,“ má jasný cíl brankář, který už odchytal dva extraligové duely v dresu pražské Sparty.

Do nejvyšší soutěže by se chtěl podívat znovu, nejlépe se Vsetínem.

V letošním play-off pro to opět dělá maximum, dosud má úspěšnost zásahů 93,4 %, v průměru obdržel 1,6 gólů na zápas. Skvěle se blýskl přímo proti Jihlavě, v posledních dvou utkáních pochytal 55 střel soupeře, za svá záda pustil jen dva kotouče. V důležitých chvílích svůj tým pokaždé podržel. „Na play-off jsem se těšil celou sezonu. Je to lepší hokej, má více emocí než v základní části. Konečně ho hrajeme, což je super!“

Vsetínští hokejisté (žluté dresy) se v pátém semifinále Chance ligy utkali s Duklou Jihlava.
OBRAZEM: Hokejový Vsetín je potřetí v řadě ve finále Chance ligy!

Teď už s Valachy čeká na finále. Soupeř vzejde z druhého semifinále mezi Zlínem a Litoměřicemi.

Opora Valachů se ovšem především chce soustředit na svůj tým. „Není důležité, proti komu budeme hrát. Všichni musíme být připravení na sto procent. Pak uvidíme, co bude,“ dodává gólman hokejového Vsetína Maxim Žukov.