Nový Jičín – Vsetín 1:5 (0:1,0:1,1:3)

Nic nového pod sluncem. Vsetín si v pohodě v předposledním zápase základní části splnil roli favorita a jasnou výhrou pomohl regionálnímu rivalovi z Valašského Meziříčí, aby držel i před posledním zápasem před vyřazovacími boji vytoužené 6. místo. Vsetín vletěl do zápasu jak velká voda. Obrovský nápor vyústil v nevyužité trestné střílení Finsterleho a první branku Luky. Jičínský brankář Slovák držel dlouho svůj celek excelentním zákroky nad vodou, ale v půlce zápasu opět kapituloval po brance Luky. V poslední části hry dal Vsetín svému soupeři rychlý šach mat v podobě třech branek a nebylo o co hrát. V poslední minutě se domácí dočkali alespoň čestného úspěchu. „Do tohoto utkání dostali někteří hráči základní sestavy volno a hráli jsme na tři pětky s kluky, kteří nejsou tak herně vytíženi. Byli jsme lepším celkem a sehráli dobrý zápas. Celých 60 minut jsme měli pod kontrolou, je jen škoda inkasované branky v poslední minutě zápasu," řekl k utkání sportovní manažer Vsetína Radim Tesařík.

Branky a asistence: 60. Zdeněk (Metelka, Sonnek) – 9. Luka (Finsterle, Kucharczyk), 30. Luka (Kucharczyk, Jeník), 43. Stuchlík (Vítek), 43. Vávra (Teper), 57. Žák (Vítek, Finsterle).

Vsetín: Šurý – Jeník, Ostrčil, Hryciow, Teper, Žák, Stuchlík, Kobylík – Finsterle, Kucharczyk, Luka – Hořanský, Vávra, Kajaba – Daněk, Hrazdira, Vítek – Pokorný. Trenéři Dopita a Jenáček.

Opava – Valašské Meziříčí 3:4 s. n. (1:2,1:0,1:1-0:0)

I když ještě dvě minuty před koncem prohrávali hokejisté Valašského Meziříčí na ledě Opavy, nakonec si odvezli dva body. Opava během zápasu dokázala smazat dvoubrankové vedení hostů. Ti si nakonec vynutili prodloužení Báchorovou brankou necelé dvě minuty před koncem zápasu, aby v nájezdech rozhodl o druhém bodu hrající sportovní manažer Petr Dvořák. Bobři tak již znají svého soupeře pro čtvrtfinále play – off, kterým bude Šumperk. „Hráli jsme dnes dobře. Nebýt několika hloupých vyloučení, která soupeř potrestal, tak jsme nemuseli vyhrát jen za dva body. Šesté místo po základní části bereme, i když jsme ho nechtěli dosáhnout až v samotném závěru. Série se Šumperkem bude snad otevřená a budou se hrát více než čtyři zápasy," řekl po utkání Petr Dvořák.

Branky a asistence: 20. Vítek (Sysala, Šindelář), 29. Vítek (Galvas, Černý L.), 51. Selingr (Galvas, Polok) – 10. Fojtík (Studený), 16. Brunec (Hladiš, Kývala), 59. Báchor (Brunec, Dvořák), rozh. náj. Dvořák.

Val. Meziříčí: Plšek – Nedbálek, Verga Mar, Hajda, Báchor, Hladiš, Baroš, Žabčík – Fojtík, Kývala, Dalajka, Pořický, Brunec, Dvořák, Hlaváč, Martiník, Andris, Studený, Varga Mir., Varga D., Podešva. Trenér Čechmánek.

Zbývající zápasy 43. kola: Hodonín – Technika Brno 5:3, Kopřivnice – Šumperk 3:2 s. n.

1. Vsetín 39 33 3 0 1 2 193:89 106
2. Poruba 38 19 6 0 5 8 169:121 74
3. Šumperk 38 19 5 0 3 11 159:129 70
4. Hodonín 39 17 4 0 2 16 154:152 61
5. Opava 39 18 0 0 6 15 122:126 60
6. Valašské Meziříčí 39 13 3 0 2 21 118:144 47
7. Nový Jičín 39 13 0 0 3 23 112:136 42
8. Kopřivnice 38 11 2 0 3 22 135:176 40