„Chtěli jsme eliminovat výbornou útočnou sílu Sokolova, což se nám podařilo. V prvních dvou třetinách jsme měli výborný pohyb i velkou četnost střel," pochvaloval si asistent trenéra Vsetína Jan Srdínko.

O výhře napověděla už úvodní třetina, ve které Valaši díky trefám Adama Zemana a Davida Březiny zvítězili 2:0. Před polovinou zápasu sice hosté snížili, dvoubrankové vedení však ve 37. minutě vrátil Adam Hořanský.

Fotbalový míč.
I. A třída - sk. A: Francova Lhota jde do trháku, Juřinka padla ve Viganticích

„Od začátku jsme údavali tempo hry. Škoda, že jsme nepřidali další branku. Za stavu 3:1 jsme si to pohlídali do konce," těšilo Srdínko.

Valaši další duel odehrají ve středu na ledě Prostějova.

Chance liga, 10. kolo

VHK ROBE Vsetín – HC Baník Sokolov 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. A. Zeman (M. Indrák, Berger), 15. D. Březina (A. Zeman, R. Vlach), 37. Hořanský (Vítek) – 29. D. Zeman (Kverka)

VHK ROBE Vsetín: J. Málek (Gába) – Jerofejevs, Buchta, Ondračka, Smetana, Hryciow, Š. Jenáček, J. Jenáček – M. Indrák, Jonák (C), Rob – D. Březina, R. Vlach, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk, Klímek – Hořanský, Berger, Vítek.

HC Baník Sokolov: Habal (A. Beran) – Klejna, J. Novák, J. Pohl, A. Rulík, D. Zeman, Vodička – Vracovský, Kverka (A), Šik – Jurčík (A), T. Rohan (C), Tomi – Kuťák, Jiskra, Šmerha – Křemen, M. Sloboda.

Rozhodčí: Mrkva, Marek – Měkýš, Gančařík