VSETÍN – PŘEROV 1:3 (0:1,0:1,1:1)

Přerov šel do vedení již ve třetí minutě, kdy se z nenápadné akce trefil Kratochvíl. Vsetín se v první třetině spíše hledal a mohl inkasovat druhou branku z hole velezkušeného Pláška.

Hostům vyšel náramně také vstup do prostřední části hry a střelou od modré se prosadil po předešlé obrovské šanci Dvořáka Pala. Do zápasu mohl dostat Vsetín Slováček, ale neproměnil trestné střílení.

Branku nedal ani před koncem třetiny z další velké šance Březina. Ve třetí třetině se obraz hry nezměnil. Branku zase dali aktivnější hosté, když využili Dvořákem přesilovou hru.

VHK ROBE Vsetín. Ilustrační foto.
Vsetín poprvé padl po velkém debaklu na Kladně

Domácí se dočkali alespoň čestné branky, když puk do sítě za záda výborného Klimeše dotlačil doslova silou vůle Janáček.

„Dnes byl soupeř lepší. My jsme nepodali takový výkon, jaký bychom podat měli. Přerov byl silnější v osobních soubojích a zápas zvládl velmi dobře. My jsme se neprosadili i z těch mála šancí, co jsme měli,“ řekl k utkání trenér Vsetína Luboš Jenáček.

VHK ROBE Vsetín – HC Zubr Přerov 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 56. Janáček (Slováček) – 3. Š. Kratochvíl (Navrátil), 23. Pala (Šlahař, Fořt), 54. Dvořák (Běhal).
Rozhodčí: Luczków, Kašík – Špringl, Zídek. Vyloučení: 4:9, navíc Frolo (Vsetín) 10 minut osobní trest – Š. Kratochvíl (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 3348.

Vsetín: Horčička – Ostrčil, Frolo, Janáček, Teper, Holomek, Dundáček – Březina, Kucharczyk, Markovič – Vávra, Podešva, Slováček – Finsterle, Šilhavý, Hořanský – Klímek, Pokorný, Vrána. Trenéři: Jiří Dopita, Luboš Jenáček.

Přerov: Klimeš – Novotný, Valenta, Malina, Horák, Pala, Běhal – Procházka, Pšurný, Fořt – Plášek, Sýkora, Koblar – Šlahař, Berger, Dvořák – Goiš, Š. Kratochvíl, Navrátil. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.