Vsetín doplatil v Ostravě na absenci hráčů a špatný vstup do utkání. Hosté nastoupili v Porubě pouze se třemi útoky a v 15. minutě po trefách Káni, Špačka a Brodka prohrávali 0:3.

Valaši se však nevzdávali, v polovině utkání je vrátil do zápasu Březina. Ještě předtím domácímu brankáři Foltánovi několikrát pomohla tyčka. Hosté měli dál navrch, kontaktní branku ovšem zaznamenal až šest minut před koncem uzdravený Kucharzcyk.

Vsetínští hokejisté se dál rvali o body, na vyrovnání ale i kvůli promarněným přesilovkám a nevyužitému závěrečnému power-play nedosáhli a definitivně tak přišli o teoretickou šanci posunout se na druhé místo tabulky.

Pojistit třetí pozici se pokusí ve středu doma na Lapači proti suverénním Českým Budějovicím.

HC RT TORAX Poruba 2011 – VHK Robe Vsetín 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. J. Káňa (T. Jáchym), 13. Špaček (J. Káňa), 15. Brodek (Šendera, Ďurač) – 31. Březina (Jeřábek, Procházka), 54. Kucharczyk (Hunkes). Rozhodčí: Koziol, Cabák – Lukš, Gančarčík. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 854. Střely na branku: 33:34. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

Poruba: Foltán – Rudl, Husák, D. Krejčí, Dundáček, Dluhoš, Pastor, Šendera – Sikora, Hudeček, Gřeš – J. Káňa, T. Jáchym, Špaček – Kanko, Zdeněk, Nejezchleb – Maršoun, Brodek, Ďurač.

Vsetín: Gába – Slováček, Kudělka, Smetana, Hunkes, Jeřábek, J. Drtina, Holomek – Jonák, R. Vlach, Gorčík – Březina, Pechanec, D. Tůma – Procházka, Kucharczyk, L. Volf.

Další výsledky o pořadí v play-off: Havířov – Litoměřice 4:3 (1:1, 3:2, 0:0), České Budějovice – Slavia Praha 12:1 (3:1, 6:0, 3:0).

8. Poruba 56 24 3 29 167:172 78

O účast v předkole: Jihlava – Benátky 5:0 (3:0, 1:0, 1:0), Kadaň – Frýdek-Místek 1:9 (0:2, 0:5, 1:2), Prostějov – Třebíč 2:3 (1:0, 1:2, 0:1), Sokolov – Ústí nad Labem 3:1 (0:1, 1:0, 2:0).