„Sehráli jsme podobný utkání jako včera. Od prvního do posledního hráče jsme předvedli výborný týmový výkon, znovu měli dobrý pohyb. Byli jsme i efektivní v zakončení. Jsme hodně rádi, že jsme doma urvali oba zápasy," těší asistenta trenéra Valachů Jana Srdínka.

Domácí těsně před začátkem utkání přišli o talentovaného gólmana Málka, kterého mezi třemi tyčemi nahradil Gába. „Kuba měl střevní virózu, vinou čehož do zápasu nenastoupil. David se toho však zhostil skvěle," pochválil Srdínko zkušenějšího brankáře.

Změna v brankovišti se na Valaších vůbec neprojevila, hned od úvodních minut na svého soupeře vytvářeli velký, místy až obrovský tlak. Stejně jako v úvodním semifinále skóre po polovině první třetiny otevřel Venkrbec, o dvaapadesát vteřin později po nevyužité šanci Říhy v přesilovce zvýšil Rob. Do konce třetiny na 3:0 upravil Smetana.

Hosté v úvodní polovině druhé části zabrali, byli vyrovnanějším soupeřem, ovšem bez efektu. Odpor definitivně v početní převaze zlomil Berger, na konci třetiny druhou branku vstřelil Smetana. Domácí hned tři branky vstřelili ve speciálních formacích, včetně nedělního zápasu proti Prostějovu využili pět přesilovek.

„Nic na nich neměníme, trénujeme je pořád stejně. Kluci teď v zakončení byli důraznější, efektivnější. Hodně jsme si tím pomohli," ví dobře Jan Srdínko, jehož svěřenci se právě v těchto speciálních formacích často trápili.

Dlouho to vypadalo, že Vsetín udrží druhé čisté konto v řadě, což ovšem samostatným únikem pokazil hostující Štefka. Na skóre se do konce zápasu už nic nezměnilo, Vsetín tak po dvou domácích zápasech vede 2:0 na utkání.

„I když to tak nevypadá, tak zápasy jsou hodně těžký. Hráče pořád nabádáme k tomu, že Prostějov má svoji kvalitu a výborné hráče, kteří kdykoliv umí dát gól. Na půl plynu se hrát nedá, kluci jsou si do toho vědomi. Do každého zápasu musíme jít na sto procent, jedině tak budeme slavit úspěch," uvědomuje si bývalý výborný obránce.

Oba týmy teď čeká dvoudenní volno, série se ve čtvrtek a pátek přesouvá na Hanou.

Chance liga, 2. semifinále

VHK ROBE Vsetín – LHK Jestřábi Prostějov 5:1 (3:0, 2:0, 0:1), stav série 2:0

Branky a nahrávky: 12. Venkrbec (Rob), 12. Rob (J. Říha, Jonák), 16. Smetana, 32. Berger (Jonák, J. Říha), 40. Smetana (Kucharczyk) – 57. Štefka. Střely na branku: 44:18. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:0. Rozhodčí: Čech, Květoň – Polák, Kráľ. Diváci: 3 600.

VHK ROBE Vsetín: Gába (D. Sachr) – Smetana, Hryciow, J. Říha, J. Jenáček, Ondračka, Vosátko – Jonák (C), Venkrbec, Rob – R. Půček, Kucharczyk (A), Klímek – Hořanský, D. Březina, Vítek – Berger, R. Vlach, A. Zeman.

LHK Jestřábi Prostějov: M. Altrichter (Bláha) – Husák, Klimíček, M. Jáchym, P. Krejčí, Zajíc, Vala – P. Beránek, T. Jáchym, M. Švec – Martin Novák (C), J. Kloz (A), Mrázek – Jiránek (A), Štefka, A. Havlík – Podlaha, T. Koblížek, Š. Jelínek – Janeček.

Druhé semifinále: Jihlava – Sokolov 6:5 p. p. (2:0, 2:2, 1:3 - 1:0)