Čestný úspěch Valachů zaznamenal v 53. minutě Ondřej Martiník, který připravil výtečného hostujícího gólmana Daňu o čisté konto.

Svěřencům trenéra Weintritta středeční duel absolutně nevyšel. Bobři vstoupili do utkání špatně a už v 11. minutě prohrávali 0:3. Hosty poslal do vedení Wolf, další branky Slezanu přidali Malina s Šindelářem.

Valaši se snažili, ale herně se jim nedařilo a i střelecky se soužili. Opava naopak kontrolovala hru a ve 27. minutě výsledek navýšila. Trefil se Hendrych. Bobři sice v závěru porážku alespoň zmírnili, ale na konci se ještě trefil Rousek a bylo to 1:5.

Hokejisté Valašského Meziříčí se pokusí domácí debakl odčinit v sobotu ve Žďáru nad Sázavou, kde vyzvou Plameny.

HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Slezan Opava 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 53. Martiník (Romančík) – 5. Wolf (Peslar, Cihlář), 6. Malina (Peslar, Rousek), 11. Šindelář (Rousek, Herman), 27. Hendrych (Kysučan, Peterka), 57. Rousek (Malina, Zdeněk). Rozhodčí: Markovský – Šimčík, Bubela. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 303. Střely na branku: 44:26. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.

Valašské Meziříčí: Slovák (27. Sachr) – Ďurkáč, Holiš, Kamas, Weintritt, Běhal, Žák, Ondračka, Baroš – Dvořák, Vaněk, Seidler, Pořický, Romančík, Daněk, Andris, Martiník, Kuchařík, Paťava, Klímek.

Opava: Daňa (Lamla) – Chalupa, Šindelář, Ficek, Peslar, Ševeček, Chujac, Zdeněk – Danielčák, Pawliczek, Kysučan, Peterka, Černý, Hendrych, Štindl, Herman, Wolf, Rousek, Malina, Cihlář, Zelenkov.