„Na staré časy mám krásné vzpomínky. Bylo by parádní na to alespoň částečně navázat. Půjdeme krok po kroku. Je to ještě daleko, ale skvělé by bylo dostat se po několika letech s týmem do play off," říká staronový 45letý kouč hokejistů Valašského Meziříčí Roman Sedlák.

Ve Valašském Meziříčí jste zpátky po čtyřech letech. Jak se návrat zrodil a od kdy jste přebral tým?

Dostal jsem nabídku a s potěšením jsem ji přijal. S klukama jsme začali trénovat v květnu a jeli jsme podle plánu, takže vše v pořádku.

Povedete družstvo sám nebo s asistentem?

Celé jsme to původně postavili hlavně na tom, že se vrátí Petr Dvořák, jeden z lídrů týmu, který to v roce 2010 dotáhl až do kvalifikace o první ligu. Měl být i takovým mým hrajícím asistentem. Jenže ve Valmezu se v létě věci trochu táhly a komplikovaly a Dvořka mezitím podepsal ve Vsetíně. Tak třeba to vyjde příště. Tým bych měl vést tedy sám.

Do Valašského Meziříčí se vracíte po necelých pěti letech. Jak vzpomínáte na slavnou sezonu 2009–10, kdy jste vedl tým až do kvalifikace o první ligu?

Vzpomínám na to strašně rád. Tehdy město žilo hokejem, měli jsme super tým, došli jsme až skoro do první ligy. Bylo by skvělé na to alespoň z malé části navázat.

V nové sezoně asi budou mnohem skromnější cíle. Kde byste se chtěli ve druhé lize vidět?

Nechci se nějak moc dopředu vyjadřovat, ale fanoušci by si po letech zase zasloužili play off. I když zatím nemáme kompletní kádr, ani s přípravnými zápasy to nebude bůhvíjaké. I přesto věřím, že budeme bojovat o play off.

Momentálně ještě není ve Valašském Meziříčí led, jak to vypadá s tréninky?

Třikrát týdne jsme se domluvili ve Vsetíně, zbytek jedeme suchou přípravu. Není to ideální, ale musíme to brát tak, jak to je. Na náš led bychom se měli podle mých informací dostat někdy začátkem příštího týdne. To už bude pro nás lepší.

Nicméně, plný zápasový program přípraváků asi nepůjde dohnat, že?

No to bohužel ani náhodou. Osm zápasů, jak se většinou hrává, nestihneme určitě, spíše budeme rádi alespoň za čtyři. A to ještě spíše bude se soupeři z krajských přeborů. Začali jsme to řešit trošku pozdě a všechny druholigové týmy měly už termíny zaplněné

Jak vlastně vypadá kádr na nadcházející sezonu?

No, tvoříme to za pochodu (úsměv), není to lehké. Na prvních trénincích na ledě jsem měl asi třináct hráčů, většinou jsou to kluci, co hrávali i uplynulé sezony.

Už máte v hlavě alespoň rámcově představu o sestavě?

Je ještě brzy, ale už o tom samozřejmě musíme přemýšlet. Troufnu si říct, že v útoku bychom to nějak poskládat měli. Základ by měl zůstat z loňska, tedy jedna lajna by například mohla být Martiník, Sprušil, David Varga, ve druhé by mohli hrát Studený, po zranění se vracející Mira Varga a někdo k nim, třetí lajna ve složení Slovák, Martin Varga, Baroš také loni hrála dobře. O útok bych se opravdu nebál. Horší to určitě bude s obranou. Tam máme zatím Mikela, Valentíka, vrátit by se měl asi Škumát, no a dál nic. Tady budeme muset posílit nejvíce.

Bude vůbec z čeho brát? Obránci jsou nedostatkové zboží a navíc všichni už začali s přípravami jinde …

Věřím, že to dopadne pro nás dobře. Máme teď mít nějaká jednání s prvoligovými týmy Přerovem a Prostějovem o uvolňování hráčů na střídavé starty. Uvidíme, všechno je na začátku, ale možnosti určitě jsou.