„Žijeme tím, že Vsetín do extraligy patří a chceme to sportovní cestou dokázat. Věřím, že se nám tento sen podaří uskutečnit,“ přál si v rozhovoru pro klubové stránky jeden z trenérů Vsetína Luboš Jenáček, který Valachy vedl už v dobách restartu po vyřazení z extraligy.

„Je to velký sen pro hráče, vedení, sponzory i naše vynikající fanoušky. Také pro nás trenéry je obrovská motivace se o to porvat a jednoho dne postoupit do extraligy,“ říká odchovanec Zlína, který ale svůj největší úspěch slavil v roce 1995 v podobě mistrovského titulu v zelenožlutém dresu a se Vsetínem je spojený snad pupeční šňůrou.

Zatímco trenéři zůstali na svých místech, kabinu opět provětral průvan odchodů i příchodů. Nejcitelnější ztrátou je odchod kanonýra Luboše Roba do extraligové Plzně. Na Lapači je od léta doma produktivní kvarteto Martin Procházka, Vlastimil Dostálek, David Tůma a jediný „cizinec“ Slovák Branislav Rehuš. Posilami jsou také gólman Ondřej Bláha, mladík Jakub Doktor, důrazný Lukáš Volf a jediný bek se svou peckou postrachem brankářů Martin Dudáš.

„Přišli výborní kluci jak povahově, tak i co se týče pracovitosti. Jak se jim bude dařit, to ukáže až sezona. V minulosti rovněž přicházeli hráči s určitými očekáváními a někteří je naplnili lépe, někteří hůř. To je sport, ne každému všechno sedne a ne každému může vyhovovat styl hry, kterým se chceme prezentovat,“ ví Jenáček.

„Proto je velmi důležité, aby kluci, které angažujeme, byli dobří charakterově, pracovití a měli chuť vyhrávat. Aby nebyli uspokojení a nechtěli jen dohrát někde kariéru. Myslím, že tohle se nám podařilo. Kluci chtějí trénovat, pracovat, zlepšovat se. Věřím, že jim to sedne a budou ve vsetínském dresu podávat své nejlepší možné výkony,“ věří trenér Robe.

V tuto chvíli je soupiska již uzavřená a čeká se na rozjezd sezony. S kádrem je ale možné pracovat do konce ledna, kdy je uzávěrka přestupů.

„Uplynulé dva ročníky v první lize u nás vypadaly tak, že se v průběhu sezony kádr měnil, doplňoval. Všechno bude odvislé od toho, jak se nám bude dařit, jak budou hráči naplňovat očekávání a zda budou zdraví. Může se stát, že přijde něco nečekaného a my na to budeme muset reagovat. Stejně tak kdyby byla možnost nějakého výrazného posílení, které by bylo v našich možnostech, bránit se tomu nebudeme. Ale pro vstup do soutěže počítáme se stávajícím kádrem,“ dodal Jenáček.