Rozzářené a dychtivé oči menších spíše fanynek, než fanoušků a také spokojené výrazy dospělých. Na tvářích všech se včera na zámku zračilo nadšení. Kdo si vystál frontu, odcházel s podpisy svých idolů, obdivovaných a často až milovaných sportovců.

„Ukořistily jsme podpisy od všech devíti hráčů, co tu dnes jsou. Minulý týden jsme byly se sestrou na otvírání obchodní galerie, tam jsme získaly další, už jich máme dohromady asi patnáct,“ svěřuje se Beáta Zeťáková a se sestrou Agátou tisknou v ruce cenné kartičky, na kterých podpisy ještě nezaschly.

Noří se do útrob zámku, kde je až do 24. listopadu k vidění výstava k 80 výročí vsetínského hokeje.

„Už jsme tu byli se školou, ale teď si všechno prohlédnu v klidu ještě jednou,“ dodává. Za sestřenkami cupitá jedenáctiletá Markéta. Čerstvá fanynka od letošní sezony. „Chodím na každý hokej, vynechala jsem maximálně dva zápasy,“ chlubí se. Dlouholetým obdivovatelem vsetínského hokeje je Josef Goláň z Vidče. Dnes ale nepřišel se synem fandit na ochozy.

Den otevřených dveří ve Vsetínské nemocnici. (Ilustrační foto)
Vsetínská nemocnice přiblíží práci zdravotníků na neurologii a rehabilitaci

„Chtěl jsem potkat hokejisty v netradičním prostředí a také si prohlédnout výstavu. Kluka vodím na hokeje od tří let, už hraje za čtvrtou třídu v Rožnově,“ prozrazuje.

„Mám radost, získali jsme podpisy od všech hokejistů,“ dodává s rozzářeným úsměvem Goláň junior.

Před panelem se svátečními bílo-zlatými dresy je živo. Každý si chce odnést na památku fotku, spousta fanoušků se před zmáčknutím spouště do dresů obléká.

„Sbíráme podpisy i dresy. K hokeji vedu i mladého. Letos je ještě brzo, ale příští rok jde na led,“ usmívá se Marek Šťastný z Bystřičky a v náručí drží možná budoucího hokejového šampiona Rostíka.

Na vsetínský zámek včera dorazilo přes dvě stovky fanoušků. Kromě autogramiády je čekal narozeninový fotokoutek, škola šprtce či střelba na hokejovou branku. Soutěžilo se také o dresy.

„Vzhledem k nabitému programu hokejistů jsme akci udělali uprostřed týdne. Přesto si k nám našla cestu spousta lidí. Děkujeme všem a těšíme se na shledanou u dalších akcí Muzea regionu Valašsko,“ vzkázal kurátor výstavy i akce Pavel Mašláň z muzea.