Zdá se vám to jako dávné vzpomínky, které nejde vrátit zpátky ani oživit? Tak si zapište do svých kalendářů na ledničce a do diářů v mobilech datum 9. listopadu. Právě na druhou listopadovou neděli totiž Valašský hokejový klub Vsetín připravil pro hokejové fanoušky fantastickou lahůdku v podobě exhibičního zápasu finálových soupeřů Vsetína a Zlína ze sezony 1994–1995.

Zápas začne v neděli 9. listopadu v 16 hodin ve vsetínském hokejovém chrámu Na Lapači a bude připomenutím dvaceti let od sezony, ve které Vsetín jakožto nováček extraligy hned získal první ze svých pozdějších celkových šesti titulů.

„Oslovili jsme všechny hráče z obou tehdejších finálových týmů. Téměř všichni se na exhibici objeví," předkládá jednatel VHK Vsetín Daniel Tobola nabídku, kterou může fanoušek Vsetína či Zlína jen těžko odmítnout.

Jen si zkuste představit, kde dnes potkat na ledě v dresu Vsetína třeba Čechmánka, Jaškina, Vlacha, Stantiena, Stavjaňu a proti nim například Štrauba, Okála, Čajánka či Hrazdíru v barvách Zlína? Však se také fanoušci na exhibici těší a nemíní si ji nechat ujít.

„Hned jak jsem se o akci dozvěděl, měl jsem jasno, že se určitě pojedeme s kámošema podívat. Vidět tolik hráčů z tehdejší doby najednou už dneska prostě nejde, je to slavnostní příležitost a je třeba ji využít," říká dlouholetý fanoušek Vsetína Libor Talaš, jenž jako malý začínal fandit Vsetínu právě v době postupu do extraligy a zelenožlutým barvám zůstal věrný i v dobách druholigových.

„Vsetínu se prostě fandí napořád, to jinak nejde. Na exhibici se moc těším, bude to svátek," usmívá se celoživotní vsetínský fanda.

Exhibice volně navazuje na akci z loňského léta, kdy se Na Lapači utkal tým Vsetína z postupové sezony 1993–94 proti současnému druholigovému Vsetínu. Na stadion se tehdy přišly podívat přes dvě tisícovky fanoušků. Všichni si tehdy v parádní atmosféře zavzpomínali na krásné časy a hlavně se královsky pobavili. Přesně tohle bude i cílem exhibice Vsetín – Zlín po dvaceti letech. Kromě fanoušků se na ni těší pochopitelně i samotní aktéři.

„Na akci se moc těším. Ještě vloni jsem hrával za staré pány. Úplně tragické to snad nebude. Ale nebude to mít ani extrémní tempo. Je příjemné se setkat s hráči, se kterými nebo proti kterým jsme hrávali. Doufám, že to bude mít dobrou diváckou kulisu a bude to mít správný efekt, který od toho každý očekává," věří Rostislav Vlach, v současnosti hlavní kouč zlínských hokejistů.

Někteří hráči své tehdejší kolegy neviděli hodně dlouhou dobu, proto takovouto akci vítají. „Možná až na pár výjimek, se kterými se stýkáme pravidelně, jsem některé kluky neviděl možná deset až patnáct let. Těším se na všechny, máme si co povídat," vystihuje přesně význam akce Rostislav Vlach, jenž mezi své úspěchy z hráčské kariéry přidal i letošní titul v roli hlavního trenéra Zlína.

Velký význam podobných exhibicí zdůrazňuje také Horst Valášek, legendární kouč, který v sezoně 1994–95 dovedl společně se Zdislavem Tabarou Vsetín jakožto nováčka k historickému titulu.

„Je skvělý nápad pořádat takovéto zápasy. Ono se totiž podobných akcí dělá čím dál méně. Podle mě je velmi důležité si připomínat úspěchy z minulosti. Tehdy jsme se Vsetínem nedělali úspěchy jen pro klub, ale vlastně pro celé město. Je vždycky skvělé se potkat s hráči, se kterými jsme měli tolik společného. To samé platí pro fanoušky, kteří si také mohou krásně zavzpomínat," dodal Valášek.