„Měli jsme špatný vstup do utkání. Kolín jako nováček velmi bojoval, my jsme nechytli start a byl to spíš boj, než hokej,“ mrzelo asistenta hlavního trenéra Luboše Jenáčka.

Vsetínským hokejistům podle 47letého kouče nevyhovoval tamější led. „Byl velmi špatný, samozřejmě pro oba soupeře. Máme v týmu dost technických hráčů a bohužel puk nás neposlouchal, odskakovalo nám to,“ trápilo Jenáčka.

Zatímco při premiéře v letošním ročníku Chance ligy Valaši skórovali hned šestkrát, v předehrávaném duelu 22. kola se tentokrát už neprosadili.

„Do nějakých šancí jsme se dostali, ale měli jsme plonkovní zakončení. Na to, jak chceme hrát, jsme měli strašně málo střel. Pokud nedáš gól, nemůžeš vyhrát,“ poukazuje na jednoznačný princip tohoto sportu.

Jak Luboš Jenáček dále uvádí, vsetínští se během středečního večerního duelu nedostatečně dostávali k zakončení.

„Devatenáct střel za celý zápas je strašně málo, na to, že jsme v utkání měli přesilovky, dokonce i pět na tři. V tomto musíme hodně přidat a mít větší tlak do zakončení,“ dodává Jenáček.

Valachy další zápas čeká doma v sobotu na Lapači. Od 17.00 hodin přivítají Kladno, které v úvodním kole smetlo Kolín 7:1. Ve druhém zápase prohrálo se Slavií 2:4.