Malí Bobři vedení trenérem Jaroslavem Šilhánem vyhráli všechny tři zápasy a bez ztráty kytičky na turnaji triumfovali. Navázali tak na nedávný triumf přípravek (ročníků 2002 a mladší) na Bobr cupu 2011.

Turnaj byl určen pro mladší žáky – ročník 1999 a mladší. Hrálo se třikrát 15 minut čistého času podle pravidel ČSLH. Hrálo se systémem „každý s každým“.

HC Bobři Valašské Meziříčí – LHK Jestřábi Prostějov 5:1 ( 2:0, 1:1, 2:0)

Nejlepší hráč domácích: Evžen Oczadly

Ve druhé minutě zavelel do útoku svým gólem kapitán družstva Tomáš Andris. Před koncem první třetiny ještě stihl upravit skóre na 2:0 Jiří Brodek. Soupeř se hned ve 4. minutě druhé třetiny dostal zpět do hry po kontaktním gólu, ale malí Bobři už více soupeři nepovolili. Postupně vrůstající tlak byl korunován góly Vojty Pernického, Tomáše Denka a nakonec i Ondrou Mžikem, který ve 40. min. pečetil na konečných 5:1.

HC Bobři Valašské Meziříčí – HK Mladí Draci Šumperk 3:2 ( 1:1, 1:0, 1:1)

Nejlepší hráč domácích: Jiří Brodek

Utkání Bobrů s Draky bylo později vyhodnoceno jako jedno z nejdramatič­tějších a v podstatě se jednalo o předčasné finále, které si mezi sebou kluci náležitě užili. V utkání se do vedení dostali Draci ze Šumperka v 9. minutě první třetiny. Odpověď ze strany Bobříků přišla o minutu později v podobě vyrovnávacího gólu, který po individuální akci obstaral Jiří Brodek. Na další gól se pak čekalo až do závěru druhé části, kdy po krásné kombinaci skóroval Filip Kubenka za asistence Šimona Kuchaříka. Ve 42. minutě, tedy tři minuty před koncem, se k puku dostal Dominik Vanduch a krásnou střelou mezi betony upravil stav utkání na 3:1. V té chvíli se zdálo, že je o vítězi rozhodnuto, ale situaci zdramatizovali Mladí Draci vstřelením svého druhého gólu. Domácí si však závěr ohlídali.

HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Studénka 18:2 ( 5:0, 7:0, 6:2)

Nejlepší hráč domácích: Filip Kubenka

Po rozpačitém začátku domácích si trenér Šilhán při vedení 1:0 vyžádal hned v polovině první třetiny oddechový čas, ve kterém hráči dostali velmi důraznou slovní domluvu, hra se výrazně zlepšila. Do konce třetiny tak stihli pomocí gólů Tomáše Denka, Šimona Kuchaříka, Filipa Kubenky a Dana Stodůlky upravit stav na 5:0. Druhou a třetí třetinu si pak už kluci vysloveně užívali, takže se mezi střelce zapsali téměř všichni. Přestože na hattrick mělo nakročeno minimálně 6 hráčů (kteří dali po dvou brankách), tak se to podařilo pouze Šimonovi Kuchaříkovi. Radost klukům nezkazily ani dva góly soupeře, které obdrželi v závěru utkání.

Individuální ocenění na turnaji: nejužitečnější hráč: Šimon Kuchařík (HC Bobři Valašské Meziříčí). Nejlepší útočník: Michal Janeček (LHK Jestřábi Prostějov). Nejlepší obránce: Daniel Mader (HK Mladí Draci Šumperk). Nejlepší brankář: Evžen Oczadly (HC Bobři Valašské Meziříčí).

Sestava Bobrů na turnaji: Evžen Oczadly, Michal Postava – Tomáš Andris, Michal Bártek, Michael Beránek, Jiří Brodek, Tomáš Denk, Petr Komáčka, Filip Kubenka, Šimon Kuchařík, Ondřej Mžik, Vojtěch Pernický, Daniel Stodůlka, Matěj Sviták, Michal Škrhla, Dominik Vanduch.

Konečné pořadí: 1. HC Bobři Valašské Meziříčí, 2. HK Mladí Draci Šumperk, 3. LHK Jestřábi Prostějov, 4. HC Studénka. ⋌(duch)

PAVEL VANDUCH