„Hokejový život přináší také odcházení. Po dvou letech se na Valašsku loučí brankářská opora Maxim Žukov a další sezonu zatím nepřidá ani lotyšský forvard Daniels Berzinš. Klub se na spolupráci pro nový ročník nedohodl ani s Patriksem Zabusovsem. Všem hráčům patří poděkování za přínos pro vsetínský hokej!“ přinesli Valaši oficiální informace.

O pravděpodobném konci zahraničního tria Deník referoval už v úterý večer, kdy přinesl povídání se sportovním manažerem Radimem Tesaříkem.

Maxim Žukov ve Vsetíně s velkou pravděpodobností pokračovat nebude. Ilustrační foto.
Žukov (asi) končí, patrně i Lotyši. Tesařík mluví o kádru Vsetína

„Všechno je o penězích. Hráč má nějaké požadavky, když je nejsme schopni splnit, pak nejsme na stejné notě a těžko se domluvíme. Chceme hráče, kteří tady chtějí být. Pokud tomu tak je, vždy se domluvíme,“ vyjádřil se Tesařík mimo jiné k dotazu na Žukova.

24letý gólman přišel na Valašsko před dvěma lety z Dukly Jihlava. S klubem dvakrát postoupil do finále Chance ligy, v posledním ročníku ho dokonce dovedl do baráže. Činil se především ve čtvrtfinálové sérii s Přerovem a semifinále proti Jihlavě. V boji o extraligy vinou nemoci nakonec odchytal jen dva zápasy.

Pozápasové oslavy ovládnutí Chance ligy hokejisty Vsetína po čtvrtém finálovém skalpu Zlína (2:0).
Vsetín (téměř) může do extraligy! Lapač dostává nové mantinely

Rovněž o rok starší Berzinš v klubu působil dva ročníky. Během nich vstřelil 22 soutěžních gólů, připsal si 23 nahrávek. Člena širšího kádru lotyšské reprezentace zdobila velká bojovnost, dlouho naskakoval v elitní formaci s Jonákem a Robem.

Nejkratší čas ve Vsetíně pobyl Zabusovs. Bývalý útočník zlínských Beranů dorazil v závěru lednového přestupového období, v play-off se zařadil mezi velké opory mužstva. V klubu celkově odehrál 19 zápasů, ve kterých se blýskl bilancí 5 branek a 10 asistencí.