„Byl to pro nás nesmírně těžký zápas, Frýdek je bruslařsky výborné mužstvo. Hrálo se nahoru dolů se šancemi na obou stranách. Soupeř jich měl více, v těchto momentech nás ale velmi podržel Kuba Málek, který předvedl excelentní výkon," pronesl na pozápasové tiskového konferenci asistent trenéra Valachů Jan Srdínko.

Toto střetnutí patřilo první vsetínské lajně. U všech tří branek byl nejproduktivnější muž druhé nejvyšší soutěže Luboš Rob, jenž si připsal 1+2. Dvakrát úspěšně mířil kapitán Jonák, dvě asistence měl Vlach. „Podali opravdu skvělý výkon," zářil Srdínko.

Nejvíce Jana Srdínka mrzela nedisciplinovanost domácího mančaftu. „Předvedli jsme spoustu faulů v útočném pásmu. Je to naše slabina posledních zápasů. V play-off by se nám mohlo vymstít," uvědomuje si Srdínko.

Hokejisté Vsetína v sobotu odjíždí do Benátek nad Jizerou. Začíná se v 17.00 hodin.

Chance liga, 48. kolo

VHK ROBE Vsetín – HC Frýdek-Místek 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Jonák (Rob, R. Vlach), 29. Jonák (R. Vlach, Rob), 60. Rob (J. Málek). Střely na branku: 41:26. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 1 500.

VHK ROBE Vsetín: J. Málek (Gába) – Buchta, Jerofejevs, Ondračka, Smetana, Š. Jenáček, J. Říha – Rob, R. Vlach, Jonák (C) – Hořanský, Kucharczyk (A), R. Půček – Vítek, Pitule, Berger – Klímek, D. Březina, Gago. Rozhodčí: Čech, Úlehla – Zídek, Vašíček.

HC Frýdek-Místek: Baroš (Foltán) – D. Krenželok, Teper, M. Zbořil, Ogurcov, Ciura, Matyáš, Korím – O. Šedivý, David Bartoš, Šlahař – Lyszczarczyk, Komorski, Kurovský – Christov, Peterek, Martynek – M. Hrubec, Klimša, Ján Blaško.