„Jsme moc rádi za 3 body. Zápas nebyl úplně snadný, soupeř měl zpočátku v prvních střídáních několik šancí,“ připomněl Srdínko příležitosti první útočné lajny domácích, které však zůstaly nezužitkovány.

A to především zásluhou talentovaného strážce hostující branky Romana Málka. „Naštěstí nás podržel gólman,“ mnul si ruce 46letý kouč Valachů.

„Troufnu si říct, že podal v bráně excelentní výkon a to byl klíč k úspěchu celého našeho mančaftu,“ měl jasno Jan Srdínko, který vyzdvihl 29 zákroků mladého brankáře.

Hokejisté Vsetína po přečkání úvodních šancí domácího výběru udeřili – v rozmezí 13. a 20. minuty se po trefách Davida Vítka, Antonína Pechance a Romana Půčka prosadili hned třikrát, zásluhou čehož výrazně vykročili za druhým venkovním vítězstvím za tři body v probíhajícím ročníku druhé nejvyšší hokejové soutěže.

Ve druhé a třetí třetině si hosté vypracovali hned několik velice slibných příležitostí k úspěšnému zakončení – stejně jako v úvodním vzájemném sobotním zápase na Lapači ale narazili na fantastický výkon Olivera Štěpánka, který po první třetině v brankovišti domácích vystřídal zkušenější Jakuba Soukupa.

Jelikož Valaši pohrdli šancí Březiny nebo přečíslení čtyři na jednoho, nakonec se museli strachovat o výsledek.

„Zápas jsme měli pod kontrolou, ale byla škoda, že jsme tam měli krátký výpadek a ze stavu 3:0 to bylo 3:2,“ poukázal Srdínko na přesné trefy Vrchlabí z 55. a 56. minuty, po kterých si vyžádal oddechový čas.

„Pustili jsme soupeře zbytečně do zápasu a jen zas díky výbornému Málkovi v bráně se nám podařilo utkání odehrát za 3 body,“ oddechl si Jan Srdínko, který po pondělní výhře se Vsetínem povyskočil o jedno místo v Chance lize – Valaši se aktuálně nachází na 7. pozici se ztrátou sedmi bodů na vedoucí Duklu Jihlava.

O další body do tabulky se pokusí už zítra od 18.00 na ledě čtvrtého Kladna, které má společně s Vrchlabím nejlepší útok v v soutěži – oba týmy vstřelily 66 branek.

Valaši proti Kladnu budou hrát podruhé v sezoně – v září na Lapači vyhráli 4:3 po prodloužení.