Bývalého výborného kanonýra jste si mohli všimnout už v loňské sezoně, v jejím závěru vypomáhal Valachům v bojích play-off Chance ligy. Byl tak součástí týmu proti Zlínu, se kterým jako asistent v ročníku 2021/2022 spadl z nejvyšší české soutěže.

„Kdybych ve Zlíně strávil více času, tak bych zápasy možná bral více osobně. Měl jsem tam však jen epizodu na půl roku, na Vsetíně jsem strávil více času. Vždy jsem loajální k týmu, kde působím. Samozřejmě jsem tak nemusel přepínat mód,“ zdůrazňuje brzy 53letý kouč.

Valaši loni skončili těsně před branami baráže o extraligu, do bitvy s Kladnem zasáhli právě Berani. Fanoušci klubu po druhé finálové účasti v řadě čekali, kdo povede mužstvo v následující sezoně Chance ligy.

Volba znovu padla na Jiřího Weintritta, který však po ruce už nebude mít někdejšího forvarda Radima Kucharczyka. Spolupracovat naopak bude se zmíněným Lubošem Robem starším, který se k A-mužstvu natrvalo přemístil z juniorky. Tu v loňské sezoně dovedl do semifinále I. ligy.

„Po potvrzení Jury Weintritta se řešil realizační tým. Oslovil mě jako prvního, byl jsem jeden z hlavních adeptů. Ještě byla možnost přistoupení někoho dalšího,“ přiblížil Rob.

„Nad nabídkou jsem ani moc nerozmýšlel. Pouze jsem s těžkým srdcem opouštěl juniory, pracovalo se mi s nimi velmi dobře. Bylo však jasné, že chci být u A-týmu,“ nepopírá někdejší hlavní trenér Písku.

Trenérské duo Valachů se tak na jaře mohlo vrhnout do příprav na příští sezonu. O suchou přípravu se postarala dvojice Roman Alexa, Lucie Srníková.

Hokejisté Vsetína se poprvé sešli na ledě.
Navštívili jsme: Bez Kubiše i Žukova. Hokejisté Vsetína poprvé byli na ledě

„S Jurou jsme spíše dělali kontrolu,“ nastínil Rob starší.

„Scházela se více než půlka týmu, někteří hráči podstoupili individuální přípravu. I ti však měli za povinnost jednou týdně přijet, abychom zkontrolovali jejich stav. Teď jsme převzali otěže, až do konce sezony je to v naší režii,“ upřesnil.

Kádr loňského finalisty druhé nejvyšší soutěže prošel obměnou. A ne malou.

Mezi nejvýraznější příchody se bezesporu řadí návrat extraligového šampiona posledních let Erika Hrňi, od rivala ze Zlína přišel bývalý kapitán Beranů Pavel Kubiš.

„Na vytipování jmen jsme se podíleli se sportovním manažerem Radimem Tesaříkem. Získali jsme hráče, které jsme chtěli, s posilami jsme spokojeni. Ještě bychom chtěli posílit o jedno až dvě jména.“

Zdroj: Radek Štohl

O flek u Valachů v rámci try-outu aktuálně bojuje dvojice Roman Vaňo (naposledy Trenčín, 20 let, útočník), Jan Kučera (Olomouc, 19 let, útočník).

„Dostali jsme na ně tip, vyzkoušíme si je. Čtrnáct dní by s námi měli trénovat, pak se rozhodneme, jestli jeden z nich zůstane, nebo jenom projdou zkouškou,“ informoval Rob o mladém duu.

První mužstvo Vsetína na začátku přípravy na ledě čítá 15 útočníků, plus dva uvedené hráče na zkoušku. Mezi opory mančaftu se bezpochyby řadí Luboš Rob mladší, syn asistenta trenéra týmu.

„Luboše jsem pod sebou měl už v Českých Budějovicích, kde jsme působili s Mariánem Jelínkem. Tehdy byl na začátku kariéry, dnes už má jinou pozici. Máme jasně dané, jak se k němu chovám v kabině. Myslím si, že to má těžší, než ostatní,“ přiznává s úsměvem Rob starší.

Zdroj: Radek Štohl

„Osobně na něj mám určité nároky, které se mu v soukromí snažím říct,“ vysvětlil.

Rob mladší při působení ve Vsetíně pokaždé pařil mezi bodově nejúspěšnější hráče Valachů, dvakrát dokonce ovládl kanadské bodování druhé nejvyšší soutěže.

Občas se však na něj snese kritika, fanoušci by si od něj někdy slibovali větší přínos.

Jak to vnímá jeho otec a trenér v jedné osobě?

„Musím to oddělit, rozlišit a chovat se k němu jako ke všem lídrům týmu. Svoji pozici si však už vybudoval, největší nároky navíc nese sám na sebe,“ dodává 52letý asistent hokejového Vsetína.

Jak jim spolupráce bude vyhovovat v nové sezoně?

Zdroj: Radek Štohl
Zdroj: Radek Štohl