Naděje na příjezd legendy do vsetínského kotle do konce sezony stále existuje, třebaže je popravdě mizivá.

„Tou nejzásadnější podmínkou je vůbec náš postup do play-off, což samo o sobě při vyrovnanosti okolo osmého místa nebude snadné. Ale věříme v to! A to co neovlivníme, je, jak vysoko Kladno ještě tabulkou vystoupá,“ pousmál se manažer.

Klíč výběru dvojic pro čtvrtfinále play-off je jasný – osmý celek vyzve prvního, sedmý druhého. A Kladno osm kol před koncem ztrácí z třetí příčky na druhého pět bodů a na vedoucí České Budějovice dokonce devět.

„Vsetínský fanoušek by si svátek v podobě Jardy Jágra na Lapači rozhodně zasloužil!“ zopakoval Tesařík

JARDA KOUKAL JAKO VÝR

Sám přitom ve své paměti má hned několik vzájemných střetů s nejlepším hokejistou české historie.

„Nebylo jich moc, okolo pěti, a vždy to bylo v dresu Zlína,“ pouští se do vyprávění aktuálně 43letý funkcionář hokejového Vsetína.

„Pokaždé to byl ohromný zážitek. A asi největší při poslední výluce v NHL. Tehdy hrál s Plekancem a Tlustým v útoku a pravidelně jsem proti nim nastupoval – tehdy v pětce s Čajánkem a Veselým. Vybavuji si, že Honejsek jim dal dokonce dva góly,“ usmívá se zkušený bek.

„Největší zážitek ale byla výhra tuším 4:2 u nich, kdy slavila úspěch Bokrošova taktika – nevyjíždět za Jágrem do rohů, kde byl silný a jedinečný. Sám Jarda hleděl jak výr, že je tam sám a nedokázal tím využít své největší přednosti.“

V době své největší slávy přitom sám dokázal táhnout celý tým.

„Při jednom ze zápasů ve Zlíně přijel bez hvězdných spoluhráčů a i tak měl do půlky zápasu čtyři přihrávky na gól. Prostě pan hokejista, který táhl fanoušky na zimáky,“ smeká majitel pěti českých mistrovských titulů (Vsetín 3x, Zlín 2x).

Podobně velký zájem veřejnosti přitom očekává i v nejbližších dnech.

„Určitě nejeden prvoligový stánek vyprodá. Je možné, že někteří využijí situace a zvýší vstupné,“ připouští Tesařík.

SILNÝ JE U MANTINELU

Třebaže Jágr v polovině února oslaví již 46. narozeniny, na české soupeře podle expertů pořád bude stačit.

„Rozhodně, i na sklonku kariéry bude u nás hlavní hvězdou a nebude snadné jej uhlídat,“ souhlasí zkušený bek a přináší možný recept, jak Jágra ubránit.

„Už sice není tak rychlý jako v dobách své největší slávy, ale pořád má velkou sílu a výbornou střelu zápěstím. Určitě nebude radno s ním chodit do osobních soubojů, obzvláště u mantinelu! Když bude Jarda na ledě, musí být u všech zvýšená pozornost,“ nabádá Tesařík.

„Sám jsem zvědav, jak na tom bude zdravotně, jaký bude mít respekt u protihráčů. V první lize se to dost řeže, možná že někteří vsadí na osobní bránění, jako kdysi tuším v Plzni,“ pousmál se.

LEGENDA KLADNO NESPASÍ

Přestože Kladno v Jágrovi získalo velkou posilu, sportovní manažer Vsetína si nemyslí, že by jeden hráč mohl automaticky vystřílet Kladnu postup a návrat mezi elitu.

„Všechna čest Jardovi, ale co jsem viděl, Kladno nemá tak silný tým, sám je asi nespasí. Týmy extraligy jsou někde jinde, osobně favorizuje na postup České Budějovice. V baráži to proti současným extraligistům nebude mít nikdo lehké,“ dodal Radim Tesařík.