„Sice jsme rychli dali gól, stav 1:2 nás ale malinko přibrzdil. Dva góly to pak otočily na naší stranu,“ oddechl si asistent trenéra domácích Luboš Rob starší.

„Soupeř v poslední vteřině třetiny rozhodl o utkání, byla to pro nás rána,“ uznal kouč hostů Petr Martínek.

Klíčové chvíle nastaly od 18. do 21. minuty, kdy se domácí prosadili třikrát, čímž zápas otočili na 4:2. Nejprve srovnal Kern, přesně v čase 20:00 udeřil Larsen. Zkraje prostřední části začal cestu za hattrickem Klhůfek.

Zlínský odchovanec přidal další góly do 44. minuty, sedmou trefu Vsetína a čtvrtý bod v zápase zapsal Jonák. Hosté korigovali v přesilovce.

Vsetínští hokejisté otočili zápas ve Znojmě.
Bratři Jenáčkové po vzájemné bitvě: Máme spolu výborný vztah, jsme kamarádi

„Druhá třetina byla paradoxně herně lepší než třetí, padl však pouze jeden gól. Před závěrečnou jsme si řekli, že nechceme dostat branku, první střídání nakoplo celou třetinu do produktivity. Za stavu 7:2 je to už o skóre a jak se týmy k tomu postaví. Celkově jsme předvedli dobrý výkon,“ kvitoval Rob.

„Domácí v první minutě třetí třetiny utekli, zápas se pak dohrával pod jejich jasnou dominancí. Hráči čekali na konec,“ smutnil Martínek.

Valaši vítězstvím potvrdili druhou příčku, při prohře Poruby ztrácí na první místo 14 bodů. Ve středu hrají v Prostějově, kteří právě Ostravanům připravili třetí prohru sezony.

Chance liga, 25. kolo

VHK ROBE Vsetín – SC Marimex Kolín 7:3 (3:2, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 4. Jandus (Dědek, Hrňa), 18. Kern, 20. Larsen, 21. Klhůfek (Rob, Jonák), 41. Klhůfek (Staněk, Jonák), 44. Klhůfek (Jonák, Rob), 46. Jonák (Rob, Ondračka) – 6. Piegl, 7. Pajer (Skořepa), 51. Vrhel.

Střely na branku: 55:21. Vyloučení: 7:12. Využití: 1:0. Rozhodčí: Kubičík, Šudoma – Vašíček, Otáhal. Diváci: 1 886.

VHK ROBE Vsetín: Romančík (Žukov) – Š. Jenáček, Staněk, Smetana, Ondračka, Larsen, Ďurkáč, Petrovický – Rob, Klhůfek, Jonák – Hrňa (C), Dědek, Hořanský – Jandus, Kern, Š. Bláha – Kubiš, Kratochvil, Vaňo.

SC Marimex Kolín: Soukup (44. Tichý) – J. Šedivý, Pinkas, Š. Němec, Piegl, Gaspar, Hampl – Pajer, Skořepa (C), Dlouhý – Z. Král, Morong, Síla – Ouřada, P. Moravec, Vrhel – K. Lang, D. Šedivý, Naar.