„Viděl jsem nějaká videa z arény během zápasů. Vypadá to na velmi bláznivou atmosféru. Mnoho lidí mi říkalo, že mají v Evropě jedny z nejlepších hokejových fanoušků,“ povídal v rozhovoru pro Deník 24letý útočník Theoret, který uplynulou sezonu strávil v norském Kongsvingeru.

„Vsetín vypadá, že to bude pro mě dobré místo. Mají na Vsetíně velice hrdou a vítěznou hokejovou tradici a jsou odhodláni vyhrát, což bylo velmi důležité při mém rozhodování,“ popisoval 188 centimetrů vysoký a 95 kilogramů vážící Theoret, jehož na Valašsko přivedl agent David Hamal z agentury Global Managment Group.

„To on mě do Vsetína dostal. Velmi se mi věnuje,“ pochvaloval si zástupce z agentury, která zastupuje i hvězdy NHL v čele s Leonem Draisaitlem, Davidem Krejčím.

Shodou okolností ve Vsetíně má starého známého parťáka Ondřeje Koptu, se kterým se potkal v zámoří v týmu Niagara IceDogs.

„Jsem v kontaktu s Ondřejem od té doby, když jsem zjistil, že bude opět hrát ve Vsetíně. Měl mnoho pozitivních referencí o týmu i městě. Jsem rád, že jsme opět spoluhráči,“ pochvaloval si technicky založený forvard, jehož v roce 2011 draftoval v sedmém kole New York Islanders.

NHL si však nikdy nezahrál.

„Z toho jsem zklamaný. Ale je to místo, kde hrají nejlepší hráči na světě. Je tu spousta skvělých hráčů, kteří se nikdy do NHL nedostali. I vůbec draft je velkým úspěchem a na to budu vždycky pyšný,“ přiznal Theoret.

Je přirozené, že jako rodák z Montrealu začal s hokejem.

„Můj táta hrál hokej jako dítě, stejně jako všichni moji přátelé. Je to docela kanadská věc, že,“ rozesmál se zvesela.

„Když jste dost starý, rodiče vám koupí pár bruslí a jdete hrát,“ vysvětluje.

„Když jsem vyrůstal v Montrealu, sledoval jsem často zápasy Canadiens. Sledoval jsem utkání i v televizi a zamiloval jsem se do hokeje už jako malé dítě,“ vypráví posila Vsetína.

Před svým odchodem do Evropy hrával v kanadských univerzitních týmech.

„Ještě jsem univerzitu nedokončil. Během léta absolvuji některé kurzy online. Když ji dokončím, budu mít vědecký titul,“ prozradil Theoret svůj nehokejový směr.

V juniorském věku potkal spoustu hráčů, kteří nyní hrají po celém světě. V Barrie hrál třeba s Scheifelem z Winnipegu či Ekbladem z Floridy, v Niagaře zase Ryanem Stromem z Edmontonu a Dougiem Hamiltonem z Calgery.

„Jsou to speciální hráči a skvělí lidé. Získáte při každodenním kontaktu s těmito kluky herní praxi. Navíc u nich vidíte úžasné věci,“ vybavil si Theoret, Kanaďan, jenž obdivuje ruského střelce Pittsburghu Jevgenije Malkina.

„Sleduji týmy, kde hrají moji přátelé. Mám pár hráčů, kteří se mi líbí, ale můj nejoblíbenější je právě on,“ vysvětluje.