„Ne, vůbec jsem nad tím nepřemýšlel, až po té euforii jsem si uvědomil, co jsem vlastně udělal,“ rozesmál se 21letý Karafiát, který přitom na první gól sezony čekal dlouhých patnáct zápasů.

„To čekání bylo fakt hrozné, každý zápas jsem měl dvě až tři gólovky, ale prostě to nešlo. Nějak jsem se snažil na to nemyslet, věděl jsem, že to musí přijít a že to prolomím,“ pochvaloval si.

Byl to právě on, kdo v 6. minutě využil hrubé chyby v obraně hostů a z mezikruží poslal puk za záda brankáře Marka Schwarze.

„Ne, nikdy jsem tak na první gól nenadřel, ale jsem rád, že to tam konečně spadlo. Pořad mi trenéři říkali, ať střílím, že mám výbornou střelu, ale vyšlo to konečně až teď,“ usmíval se od ucha k uchu odchovanec zlínského hokeje, který je však už třetí sezonu doma na Lapači a za 112 odehraných zápasů vstřelil 20 branek a přidal 18 asistencí.

Někdejší mládežnický reprezentant a rodák ze Štípy u Zlína si dokonce po trénincích i přidával. „Po každém tréninku střílím, co to jde a furt se střelbu snažím nějak pilovat,“ dušoval se Karafiát.

Hokejisté Vsetína. Ilustrační foto
Hokejisté Vsetína zadupali do ledu Benátky

Vsetín dokonale vymazal z ledu nejproduktivnějšího hráče Benátek, známého rebela Radka Dudu, který zatím za 23 zápasů posbíral 20 bodů za 8 branek 12 asistencí. Na Lapači se kromě dvouminutového trestu a tří střel k ničemu nedostal.

„Nějak jsme ho neřešili, víme, že je výborný hráč a umí hrát pro tým, ale my se soustředili sami na sebe,“ reagoval Karafiát.

Zatímco v minulé sezoně Vsetín nastřílel hned třikrát víc než osm gólů za zápas, letos Valaši předvedli kanonádu vůbec poprvé v sezoně.

„Hlavně nám šlo o tři body. Nás nezajímalo, kolik to bude. Hlavní je výhra, ale je to samozřejmě super, že vyhrajeme i vyšším rozdílem,“ poznamenal Karafiát.

Ze série posledních tří takzvaných „povinných“ vítězství s Kadaní, Ústí nad Labem a Benátkami nad Jizerou nakonec ztratili bod proti Slovanu.

„Je to pořád vyhraný zápas, takže z venku dobré dva body. “ mávl rukou nad bodem, který zůstal na severu Čech.

I proto, že Vsetín nyní jede na vítězné vlně. Triumf s Benátkami byl osmým v řadě. Na něj už dnes zelenožlutí mohou navázat od 18 hodin na ledě pražské Slavie.

„Jsou tam mladí kluci, takže se bude hodně bruslit a bojovat, ale je to jenom o nás, jak k tomu přistoupíme. Ale rozhodně tam jedeme pro tři body,“ vzkázal Karafiát.