36letý útočník přišel na Valašsko loni v zimě. V závěru základní části potvrzoval, jak umí být důležitým členem týmu. V play-off patřil k nejlepším hráčům vyřazovacích bojů, zapsal v nich 13 bodů v 15 zápasech.

V této sezoně to zatím trochu vázne. Prodělal boreliózu, vynechal téměř polovinu základní části. Do čtvrtka v letošním play-off posbíral jen jednu asistenci. „Sezonu nemám úplně ideální,. Přiznám se, že vůbec nejsem spokojený s jejím průběhem co se týče individuální stránky,“ říká na rovinu Holec v rozhovoru pro oficiální stránky.

Miroslav Holec.
Holce přibrzdila borelióza: Není to žádná sranda

Ve čtvrtek si dvěma trefami částečně spravil chuť, když po rychlé akci Staňka s Hrňou v přesilové hře zvyšoval na 2:0. „Člověka to povzbudí,“ nezastírá zkušený forvard, jehož první trefa v utkání dostala Valachy do větší pohody. „Góly nás určitě dost uklidnily, hrálo se mnohem lépe,“ zmiňuje ještě klidnější průběh ve zbytku zápasu.

Svěřenci Jiřího Weintritta mohli sérii uzavřít už o den dříve, na ledě Zubrů ovšem padli 1:2. Na ukončení série si museli počkat. „My jsme si to ve třetím duelu v Přerově zkomplikovali sami. Nehráli jsme ideálně. Na druhý den to ale bylo úplně jiné,“ těší Holce.

„Bylo to cítit už na atmosféře v šatně před zápasem, byla mnohem napjatější a přesně taková jakou od play-off očekáváte. Bylo to vidět i na ledě, hráli jsme opravdu dobře, zodpovědně a bojovali jeden za druhého. Přesně takhle se má hrát v play-off!“

Fanoušci během nedělního zápasu Vsetína s Přerovem, 2. čtvrtfinále Chance ligy.
Hokejový Vsetín spustil předprodej na semifinále Chance ligy

Miroslav Holec od konce listopadu vynechal jen jeden zápas. Zatímco loni pravidelně nastupoval ve formaci s Pavlem Klhůfkem, letos se mu parťáci často mění. V play-off tvoří útočnou linii s Danielsem Berzinšem a Erikem Hrňou. „Zatím se mi to hodnotí dobře. Berzi byl také dlouho zraněný a pomalinku se do toho dostává. Je i na nás s Erikem, abychom mu pomohli. Věřím, že se budeme zlepšovat,“ míří k dalším bojům.

O třetí finále Chance ligy v řadě se vsetínští hokejisté utkají s Duklou Jihlavou, na kterou ve vyřazovacích bojích vždy narazili od sezony 2020/2021. Dvakrát za sebou s ní padli, loni ji dokázali poslat ze hry pryč.

Střet s mančaftem z Vysočiny je nečekaný. Nejprve musel absolvovat předkolo se Slavií Praha, následně vyřadil suveréna základní části z Poruby. „Musím říct, že mě to docela překvapilo, hlavně po tom co Poruba suverénně ovládla základní část. Na druhou stranu Jihlava je kvalitní tým pro play-off. Hraje organizovaně, jsou to opravdu vojáci a bojovníci, očekávám těžkou sérii,“ tuší Holec náročné bitvy.

První semifinále se na Lapači rozjede už v úterý od 17.30 hodin. Druhé o den později znovu ve Vsetíně.