Jak jste strávili reprezentační přestávku?

Kluci měli po zápase s Třebíčí neděli a pondělí volno. Následně jsme zahájili tréninkový blok, kdy jsme od úterý až do pátku trénovali až třífázově, ale také dobíjeli baterky, chtěli jsme obnovit kondici. Následoval volný víkend a v pondělí ráno jsme se sešli opět v kabině a již se připravovali klasicky na zápas s Kadaní.

Věnovali jste se i přesilovkám, které vám zatím tolik nejdou?

Početním výhodám se věnujeme pravidelně, jen to není tolik vidět. Třeba nám to nyní naskočí. Dělali jsme herní věci, trávili jsme dost času i v posilovně. Přesilovkám se věnujeme dost, zítra si je ještě projedeme. Snad to konečně půjde vidět.

Poslední čtyři zápasy před pauzou jste zvládli na výbornou. Jdete nahoru?

Chceme tomu věřit. Pořád tam ale není lehkost, jak bychom chtěli. Určitě věřím tomu, že s výsledky přijde. I když i vyhraná utkání byla spíš vydřená, mnohdy je to lepší, než nasypat soupeřům osm gólů. Sice je to nepatrné výsledkově, ale tým to prověří. A když to v klíčových zápasech sezony herně nepůjde podle představ, kluci budou znát, jak najít cestu k vítězství.

Momentálně jste šestí se čtyřbodovým náskokem na osmičku. To asi není náskok, který by vás mohl uklidnit. Souhlasíte?

Určitě. V následujících třech zápasech chceme získat všech devět bodů. Věřím, že pokud se nám to podaří, náskok na devátou příčku by se měl ještě zvětšit. Zároveň se ale díváme i v tabulce dolů. Zatím je vyrovnaná a kromě Českých Budějovic na čele tam není výrazný odstup. Věříme, že jsme to zlomili a půjdeme nahoru. Sledujeme i další výsledky, každý bod bude rozhodovat. Čeká nás ještě posledních deset utkání, než se tabulka rozdělí na dvě části. Na ty se nyní soustředíme a chceme mít co nejdřív jistotu v osmičce. Dál se uvidí.

Po rozpačitém úvodu sezony se stále nepohybujete v místech, kam Vsetín svými ambicemi patří. Jak vnímáte tlak a očekávání?

Určitě nejsme klidní. Neskáčeme tři metry nad zem. Na druhou stranu klukům věříme, že ještě předvedou víc, než dosud ukázali. Je ale pravda, že jsme si to představovali jinak. Mnohdy je ale trnitější a složitější cesta ta správná. Pokud jde všechno hladce a bez překážek, ve fázi, kdy se bude rozhodovat, se to může projevit.

Ze čtyř odehraných zápasů s prvními čtyřmi týmy tabulky Českými Budějovicemi (3:5), Přerovem (1:2), Porubou (1:3) jste uspěli jen s Litoměřicemi 4:2. Co vám ještě do špičky chybí?

Od všeho trochu. Chybí nám větší efektivita v zakončení. Musíme se ještě víc tlačit do předbrankového prostoru, kde to nejvíc bolí. S tím souvisí i obranná činnost, kde se až moc spoléháme na silný útok, který až tak silný zatím není. Podceňujeme některé situace a necháváme gólmany ve štychu. Poslední zápasy už to bylo lepší, kluci prostory před nimi čistili a pomáhali jim. Věřím, že budeme kompaktnější. Nelze hrát jen dopředu, v dnešním hokeji je obrana nezbytná. Osobní odpovědnost každého jednotlivce je důležitá. S kluky, se kterými nejsme zatím spokojení, jsme mluvili. Věřím, že slova padla na úrodnou půdu.

Přišly posily útočník Sebastian Gorčík a obránci Tomáš Kudělka s Jiřím Hunkesem. Jak jste s nimi zatím spokojení?

Určitě pomohli. Oba obránci Tomáš s Jirkou jsou dost zkušení a na to, že v sezoně dosud nikde nehráli a naskočili do rozjeté soutěže, svůj výkon odvedli. Přinesli zároveň větší klid i konkurenci. Nyní je na šest míst v obraně velká tlačenice a každý z nich si musí o místo říct. Sebastian přinesl živelnost, výborně bruslí. Jemu vyšel extrémně hned první zápas, pak šel trochu dolů. Ale více potrénoval, sžil se s týmem i zdejším prostředím a atmosférou a jeho výkon ještě půjde nahoru.