Tým po něm převzal nový kouč Josef Málek, který hned ve své premiéře v uplynulém víkendovém 7. kole vybojoval s týmem také bod v utkání s Přerovem (2:3p). Momentálně však všichni kolem hokeje ve Valašském Meziříčí věří, že jsou na dobré cestě k lepším zítřkům. Podle 25letého útočníka Bobrů Martina Vargy, nejstaršího z bratrského tria Vargů v kádru (nejmladší Miroslav má 21 a prostřední David 24 let), se družstvo pod novým trenérem předvedlo v bojovném světle a nastartovalo se na správnou cestu. „Po příchodu nového kouče všichni hráči dostali nový impuls. S Přerovem to byl úplně jiný výkon, než v zápasech předtím. Na každém bylo vidět, že na ledě nechal všechno. Jsme určitě na dobré cestě," říká v rozhovoru pro Valašský deník Martin Varga.

Přerov ve Valmezu ukázal svoji sílu a kvalitu, byl to pro vás jistě jeden z nejtěžších zápasů …

Přerov je nejlepším týmem ve venkovních zápasech, my jsme to věděli a podle toho jsme se na to snažili připravit. Myslím, že se nám to podařilo, urvali jsme bod, kterého si ceníme.

S Přerovem jste vedli 1:0, pak prohrávali 1:2, nakonec remíza v základní čase. Věřili jste, že se silným protivníkem zabodujete?

Za stavu 2:1 pro Přerov Jirka Slovák chytil nájezd a od toho momentu jsme si začali věřit, že aspoň na ten bod máme. Všichni jsme se semkli a ten bod jsme urvali. Strašně důležité byla bojovnost celého mančaftu, která nás nasměrovala k bodu.

V prodloužení už jste asi trochu mysleli na nájezdy …

Možná už jsme si je trochu přáli. To prodloužení už nám moc nevyšlo. Budeme muset ještě na hře ve čtyřech zapracovat. Hosté nás v prodloužení přehrávali, ten tlak si přenesli z konce třetí části, kdy nás zatlačili. Asi brali bod navíc zaslouženě.

Nový trenér Málek přišel jen dva dny před utkáním, moc jste toho asi nestihli…

Trenér nás vede jen pár dní, ale zatím je to super. Vtlouká nám do hlavy, ať se hokejem bavíme, ať nejsme svázaní tím, že jsme na posledním místě tabulky. Taky nám říká, ať si hokej užíváme a nebojíme se třeba udělat kličku, prostě nás nabádá k tomu, abychom nebyli zbytečně podělaní.

Už stihl trenér Málek družstvu vtisknout alespoň pár základních věcí ze své filozofie hokeje?

Něco určitě ano, mám z toho dobrý pocit. Trenér Stuchlík odvedl určitě kvalitní práci, je to dobrý trenér. Ale s příchodem nového kouče jsme dostali všichni nový impuls, hráči musí bojovat o místo v sestavě. Zdálo se mi, že s Přerovem bylo na každém hodně vidět, že na ledě nechal úplně všechno. Tak to má být. Jako hlavní nám trenér Málek vštěpuje, že když máme puk, nemáme se bát něco s ním udělat. Když se to třeba nepovede, hlavu nám neutrhne. Prostě ať se nezbavujeme puku a nebojíme se s ním něco provést. Říká nám, ať si věříme, ať se hokejem bavíme a stále držíme stoprocentní nasazení. Věřím tomu, že tohle je správná cesta a že půjdeme nahoru.

Máte jasno, v čem byl v těch prohraných zápasech největší problém? Pracujete na tom?

Ve všech předchozích prohraných zápasech jsme po dvě třetiny byli vždycky se soupeřem vyrovnaní na střely i herně, ale bohužel nám to tam vůbec nepadalo. Navíc jsme vždycky udělali nějaké individuální chyby, které snad každý soupeř využil.

Vy osobně jste hrál po dlouhé pauze zaviněné zraněním poprvé v derby ve Vsetíně asi půlku zápasu, teď s Přerovem už celý duel. Jak se cítíte?

Popravdě, hodně zbitý a unavený (smích). Přece jen jsem byl po zranění jen pár dní na ledě a už jsem zpátky v zápasech. Jsem moc rád, že mi trenér dal hned důvěru a že jsem mohl být u toho.

Dvakrát za sebou jste bodovali, další na řadě je zápas v Porubě. S čím tam ve středu večer pojedete?

Budeme chtít hrát stejně, jako jsme začali utkání s Přerovem. Já osobně pevně věřím, že si dovezeme tři body. Jsme určitě na dobré cestě, do konce základní části je hodně zápasů a já věřím, že se dostaneme do play off.