„Vítězství před bouřlivou atmosférou si nesmírně vážím. Bylo to hodně těžké utkání, stálo nás dost sil,“ uznal hlavní kouč vítězů Jan Srdínko. „Diváci viděli velmi dobrý zápas,“ doplnil ho asistent trenéra domácí střídačky Luboš Rob starší.

Klíčový bod číslo jedna – třetí minuta. Domácí bouřili, Lapač explodoval radostí. Jenže jen na chvíli, puk za branku nepřešel, pokračovalo se ve hře. Berani využili rozhozeného soupeře, z rychlého protiútoku udeřili. I když se štěstím, Gago propasíroval kotouč za Žukova.

„Nebyl to vyloženě vypracovaný gól, ale sražený od betonu u první tyče Žuka. Byl tzv. pod ledem, normálně nepadá. V začátku nás to zbrzdilo, vzalo nám to aktivitu. Stálo nás sílu se dostat zpátky do tempa,“ přiznal vsetínský Rob.

Zdroj: Deník/Radek Štohl

Ševci vrátili svého soupeře do hry. Jako v poslední době zbytečně vylučovali, čelili i oslabení třem proti pěti. Tuto situaci ještě ustáli. V polovině utkání přitom měli na kontě pět trestů.

„Začali jsme dělat spoustu hloupých faulů. Vsetín to nakoplo, byli jsme pod tlakem. Promítlo se to i do druhé třetiny. Chvíli nám trvalo, než jsme se z toho dostali,“ posteskl si Srdínko.

Domácí nakonec jednou trestali, v čase 24:54 se trefil bývalý útočník hostů Klhůfek. Oba mančafty měly další příležitosti, avšak skončily bezvýsledně.

„Přesilovky nám pomohly se nastartovat. Ve druhé třetině jsme měli převahu, tlak, šance, jedna se dala proměnit, zápas by se možná vyvíjel jinak. Jsem přesvědčený, že to rozhodlo v náš neprospěch,“ nepochybuje Luboš Rob.

Třetí derby sezony mezi Vsetínem a Zlínem.
Navštívili jsme: Berani vyloupili Lapač. Nervózní derby vidělo 5 000 diváků

Hosté se ve druhé části ještě dožadovali gólu. Bek Husa ujel ve vlastním oslabení, překonal brankáře a radoval se, puk ovšem do sítě dopravil rukou. Podruhé šlo na řadu video, tentokrát v neprospěch ševců. Střídačka hostů po tomto verdiktu vyletěla jako jeden muž, podle svého infa z tabletu měla odlišný názor.

„Koukali jsme na to. Měli jsme pocit, že to nebylo posunuté rukou. Rozhodčí mi přijel vysvětlit, jak to viděli na kameře. Omluvil jsem se, jejich rozhodnutí jsem vzal,“ nastínil zlínský kouč.

Nakonec rozhodly nájezdy, ke kterým dojít nemuselo. Hosté vybojovali hned tři přesilové hry ve třetím dějství, poslední z nich byla čtyřminutová! Avšak selhali.

„Chyběla nám v nich trochu šťáva,“ posteskl si Srdínko. „V závěru třetí třetiny jsme to mohli překlopit na naší stranu, přiklonilo se to až v nájezdech. Díky skvělému výkonu našeho brankáře máme dva body.“

Zdroj: Deník/Radek Štohl

Jedním z hlavních strůjců vítězství ševců se stal Daniel Huf. 24letý gólman pokryl 34 střel soupeře, do zápasu přitom ani původně neměl zasáhnout. Tedy podle původních spekulací.

„Onemocněl nám Kořen (Michal Kořének). Řešili jsme, kdo za Danem Hufem bude dvojka. Byly to vyloženě spekulace,“ popřel Jan Srdínko jakékoliv problémy opory loňského vítěze Chance ligy.

Berani se po více než dvou měsících dočkali druhé výhry v řadě, zvítězili proti silné Třebíči a druhému Vsetínu. Do té doby se to všelijak střídalo.

„Hodně jsem si to přál. I když jsme zápasy měli jak na houpačce, kluci byli pozitivní, tréninky vypadaly dobře. Budeme se snažit připravit na každé utkání, žádné není jednoduché, soutěž je nesmírně vyrovnaná. Na vítězství chceme navázat,“ burcuje Srdínko.

Zdroj: Deník/Radek Štohl

Situace u Vsetína je odlišná, teprve podruhé v sezoně padli podruhé v řadě. Naposledy se to stalo ve druhé polovině listopadu, kdy nejprve prohráli právě se Zlínem, pak s Frýdkem-Místkem.

„Po zápase jsme si řekli, že třetí utkání neprohrajeme! Musíme se připravit na pondělí. Řekneme si věci, které nám nefungovaly. Do Frýdku půjdeme uhrát výsledek, vítězství,“ dodal optimisticky naladěný Luboš Rob.

Jaká série skončí a jaká bude pokračovat? To se dozvíme už v pondělí, kdy startuje 36. kolo Chance ligy.

Zdroj: Deník/Radek Štohl
Zdroj: Deník/Radek Štohl
Zdroj: Deník/Radek Štohl