Na ledě se v exhibici proti současnému druholigovému týmu proháněly velké legendy vsetínského hokeje – Jaškin, Čechmánek, Barus, Jenáček, Forch a mnozí další. Za jejich zády stál jako hlavní kormidelník stejně jako před dvaceti lety trenér Horst Valášek, který Vsetín tehdy dovedl do extraligy a pak s ním ještě vybojoval dva mistrovské tituly. Zkušený 71letý kouč, který už si v poklidu užívá trenérského důchodu, si zápas vychutnával plnými doušky a milerád si zavzpomínal na zlaté a neopakovatelné časy vsetínského hokeje.

„Velmi se mi to všechno líbilo. Úplně mě dojala atmosféra, která na stadionu byla. A to nás asi spousta lidí, kteří na hokeji byli, možná ani moc neznala, přesto vytvořili perfektní prostředí. Moc jsme si to užili, bylo to pěkné," pochvaloval si celou akci Horst Valášek.

Podle něj odvedl klub skvělou práci, že nabídl fanouškům takovou podívanou. „Byl to skvělý nápad udělat takovouto exhibici. Je velmi důležité dělat takové akce. Moc podobných exhibicí se nedělá, ale podle mě je moc důležité si připomínat úspěchy z minulosti. On to nebyl jen úspěch třeba klubu, ale vlastně celého města, velká reklama pro celý region," je přesvědčen Horst Valášek, jehož tým exhibiční utkání vyhrál vysoko 8:3.

Úspěšný trenér stejně jako před dvěma desetiletími, když se postupovalo do extraligy, stál za zády hráčů, se kterými společně dokázal dosáhnout vysněného cíle. „Už tehdy to byla skvělá parta kluků, kteří táhli za jeden provaz a měli obrovskou vůli. Stejně jsem to viděl i tentokrát na exhibici. I když to je už dvacet let, znovu jsem tu jejich vůli a srdce obdivoval. Někteří mi třeba hlásili: trenére, po první třetině končím. Pak se to posouvalo na konec po druhé třetině a nakonec dohráli všichni celý zápas," smál se trenér. Se svými ovečkami neměl skoro vůbec žádnou práci. „No, ani jsem to moc nemusel koučovat. Spíše jsme si tak povykládali. Oni totiž kluci všichni i moc dobře věděli, co mají hrát," pousmál se Valášek.

Po zápase pak trenér vítězného týmu vyzdvihl fakt, že přijeli téměř všichni členové tehdejšího kádru, který slavně postoupil do extraligy. Navíc ukázali, že jsou to skutečně páni hokejisté. „Je skvělé, že až na pár výjimek všichni kluci přijeli a znovu po dvaceti letech dokázali, že jsou stále moc dobří a stále to mají v ruce. Já jsem to třeba viděl tak, že ti mladší kluci, kteří měli tehdy kolem dvaceti, ukázali, že na to pořád mají. Dokonce si myslím, že někteří by mohli hrát i první ligu," chválil Horst Valášek své svěřence. Podle něj se v posledních letech aktivní hokejový věk neustále zvyšuje.

„Zatímco v dřívějších časech – po vzoru ruského kouče Tarasova – byl hokejista v sedmadvaceti letech málem na odpis, dnes jsou hráči dobří i kolem čtyřicítky. Podívejte se na Hamrlíka, Čajánka nebo třeba Straku s Vlasákem, kteří táhli Plzeň k titulu," zamyslel se zkušený kouč.