VSETÍN – BENÁTKY NAD JIZEROU 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Důležitý krok za úspěchem v sobotním zápase udělali zelenožlutí už v první třetině, kdy se prosadili Frolo a Rác. Když přidal třetí branku Rob, zdálo se, že je rozhodnuto, ale hosté dostali k dispozici pětiminutovou přesilovku, kterou přetavil v gól Mikyska. Pojišťovací gól zajistil na začátku třetí periody opět nejlepší střelec Vsetína Rob a pátou branku poté obstaral jeho kolega Jonák.

Vsetín vyhrál popáté v řadě, posouvá se na třetí příčku v tabulce a tuto sérii bude chtít prodloužit i ve středu na ledě Jihlavy.

„Jsme rádi, že jsme natáhli sérii výher. Utkání nebylo jednoduché, ale bylo důležité, že jsme dali góly. Takový moment utkání, kdy se to mohlo zdramatizovat, bylo vyloučení Tomáše Frola na pět minut minut, kdy soupeř hned po dvaceti sekundách dal branku a měl další čtyři a půl minuty přesilovku za stavu 3:1. Myslím si, že jsme to dobře odbojovali, odbránili a když jsme dali čtvrtý gól tak jsme měli zápas už pod kontrolou. Dovedli jsme jej do zaslouženého konce a vyhráli za tři body. V neděli odpočineme a pak se budeme připravovat na středeční velmi náročný zápas v Jihlavě.,“ řekl trenér Vsetína Luboš Jenáček.

Branky a nahrávky: 7. Frolo (Kucharczyk, Březina), 20. Rác (Theoret, Kuronen), 26. Rob (Slováček, Teper), 41. Rob (Pechanec, Slováček), 48. Jonák (Pechanec, Teper) – 27. J. Mikyska (Bittner, Niko). Rozhodčí: Koziol, Dědek – Novák, Kotlík. Vyloučení: 5:8, navíc Frolo (Vse.) 5 min. + do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 2680.

Vsetín: Gába – Hryciow, Mikuš, Slováček, Teper, Jenáček, Frolo, Ondračka – Kuronen, Rác, Theoret – Rob, Pechanec, Jonák – Březina, Kucharczyk, Kopta – Vítek, Podešva, Frydrych. Trenéři Dopita a Jenáček.

Benátky nad Jizerou: Žajdlík) – Maier, Kunst, Jan Bednář, Husa, Niko, Aubrecht, Žůrek – Psota, J. Mikyska, Bittner – Jeník, Chrtek, Šír – Průžek, Najman, D. Špaček – Wiencek, Braid, Rychlovský. Trenér Kudrna.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Ústí nad Labem – Prostějov 4:5, Litoměřice – Přerov 4:3, Frýdek – Místek – Slavia Praha 5:6, Poruba – Jihlava 3:2 s. n., Havířov – Kadaň 3:5, Třebíč – České Budějovice 4:3 s. n.

1. Č.Budějovice 10 7 0 1 2 33:23 22
2. Přerov 11 7 0 0 4 38:29 21
3. Vsetín 10 6 0 2 2 44:31 20
4. Kladno 10 6 0 2 2 32:23 20
5. Poruba 10 4 3 1 2 35:30 19
6. Slavia 10 6 0 1 3 27:29 19
7. Jihlava 11 4 2 2 3 42:28 18
8. Prostějov 10 5 1 0 4 41:31 17